Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Možno vymazat složky a soubory z mobilu, bez toho, aby byl pak nějaký problém?

Dnes jsem si stahoval nějaké fotky z mobilu Xiaomi Redmi 4A, Android v.7.1.2, které mám uloženy na SD kartě s kapacitou 32GB. Přitom jsem při kontrole volného místa na této kartě zjistil, že je už skoro plná. Nějak se mi to nezdálo a tak jsem zjišťoval, která složka má největší obsah. Zjistil jsem, že největší obsah má složka MIUI/backup/allbackup, ve které je "napakováno" 21 složek, s obsahem 15,7 GB. Takže zabírají polovinu kapacity karty. Jde o složky, v podstatě se shodnými soubory, s minimálním rozdílem a obsahem (800-900 MB) vztahujícími se k různým aplikacím a končícími koncovkou .bak. Pokud vím, jestli se nepletu, mělo by jít o soubory zálohové. Mohu vymazat všechny tyto složky a soubory, aniž by došlo k nějakým problémům, při následném spouštění aplikací, uvedených v těchto složkách? Děkuji za odpovědi.

ale nechápu o co jde, proč a za jakým účelem.

Když chceš něco trvale smazat,je rozumné si udělat někam zálohu.Zvláště když nevíš,o co přesně jde a jestli to bude někdy potřebné nebo ne.Tu zálohu lze smazat po vyzkoušení všech aplikací.Jestli mobil začne hlásit,že nemůže něco najít,třeba pro opravu nebo obnovu,lze to na tu kartu vrátit.