Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win 10 1903 aktualizace

Dobrý den V pátek jsem instaloval 1903 proběhlo stáhnutí na 100% a potom pracujeme na instalaci celkem asi 4 hod.. Zastavilo se to na přípravě k instalaci na 80%. Četl jsem že je dobré odstranit viry tak jsem udělal kontrolu nodem32, pár restartů, odstranil soubory mnou instalované, mám acer v5 531 byla na něm win 8.
Taky jsem četl že je dobré odstranit tu 1803 a naistalovat 1903. Pc je zapnutý 4hod a nic se neděje.uživatel.

Bud trpelivy.
Pokud pouzivas pomaly 4jadrovy Intel Celeron a pomaly magneticky harddisk, tak je vse v poradku.
Pokud bys to uz nemel rozjete na tech 80%,
doporucil bych ti Windows 10 Update Assistant
https://uloz.to/file/g6kLGyCN6V7m/windows10upgrade9252-exe
Ten pouzivam ja

že je dobré odstranit tu 1803 a naistalovat 1903.

drive ci pozdeji Ti sa Microsoft tu 1903 vnuti, takze je lepsi si ji nainstalovat sam v dobe, kdy se to hodi Tobe

z čoho máš strach? W10 1903 bola práveže obávaná s nedostatkami pri prechode z 1809, ktorú preplácala finálna verzia 1909. W10 1909 je opravená, funguje na 100% ak máš ovladače, nemusia byť od Asus, stačia generiká.

Čistá inštalácia sa robí výhradne z bútovacej flešky z ISO, najprv zmazaním nultého sektora na pevnom disku Diskpart.exe - Clean - set Active - format Ntfs na MBR (MBR na domáce potreby). Vypnutie v Bios SecureBoot a z Uefi na Legacy.

To tam klidne nech, on si ty soubory ten Update Assistant prepise.

Cely je to o tom, ze pri klasickem upgradu na vyssi verzi to nekdy krachne a pak to nic nedela, kdez to ten Update Assistant si to pohlida, aby to nekrachlo, aspon u me to tak bylo vzdy.

Mas na C: dost mista? Myslim, ze minimum je 15GB, ale ono ti to na zacatku zkontroluje a kdyztak vypise, ze nemas dost mista, v klidu ten Update Assistant spust.

Čo šaskuješ?

Čista inštalôácia z ISO flešky je tak na 40 minút roboty.

Stiahni si ISO W10 x64 1909 zo stránky MS, vyrom na fleške bútovačku, napríklad Rufus (doma stačí MBR) nabútuj mašinu, otvor nástroj Diskpart.exe - Clean - set Active a spusti Inštalátor desiny, ktorý ti ponúkne výber aktívneho a primárneho oddielu na pevnom disku s formnatom NTFS.

Robota čistej inštalácie činí cca 35 minút. Akurát preskoč modré okno ak ťa vyzve na zadanie licencie, tvoje ID HW ak bola na mašine desina, majú servery v merku už zaevidované.