Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který chladič pro 3900X?

Zdravím,

který chladič je podle vás v pohodě pro Ryzen 3900X? Wraith Prism je prý už dost hlučný a teplota jde nad 80°C podle diskuzí a článků na netu.
Koukal jsem na Dark Rock PRO 4, na NH-D15 a na Silentium PC Grandis 2. Všechny tři chladiče se dost liší cenou, ale všichni výrobci tvrdí, že mají 250 TDP kapacitu.

Má význam jít do dražšího? Zkoušeli jste, jaký je rozdíl v hlučnosti ventilátorů nebo kvalitě retenčáků?

Díky moc
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Vazne?

Co je to ok?

Mam na 3800X taky Fera3 a teploty se zdvihaly neprijemne vysoko vinou nekompability s Windows 10 power planem. RyZen Balanced taky nepomohlo. Nakonec jsem to vyresil zapnutim power planu - usporny rezim, ale ted zase procesor nesaha na frekvencni spicky kam az by mohl, nicmene teplota je v zatezi 70 stupnu, coz by melo byt u RyZenu porad ok a procesor by nemel throttlovat.

Na 3900X bych mu po sve zkusenosti urcite doporucil neco vykonejsiho, k tem dvema jeste Scythe Ninja 5. Mozna jsem do nej mel jit i na ten 3800X.