Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Programátoři chtějí udělat e-shop na dálniční známky. Zadarmo

Co říkáte na tuto aktivitu a na cenu zakázky?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/programatori-chteji-udelat-e-shop-na-dalnicni-znamky-zadarmo-86720
Osobně považuji cenu za cca 10x přemrštěnou a nabídku na vytvoření funkčního systému přes víkend za nereálnou. Resp. dovedu si představit, že něco za tu dobu může vzniknout, ale rozhodně se to nedá odladit do použitelného stavu.
Změna kategorie, původně: Programování (karel)

Ve skutecnosti se o eshop nejedna, system ma umet mnohem vic, jenze luze na Seznamu je jednodusi rict eshop je vymalovano.

Smlouva mezi státním fondem dopravní infrastruktury a společností Asseco zahrnuje vytvoření (zjednodušeně):

e-shopu, kde si zakoupíte dálniční známku
redakčního systém, provoz přes cloud Microsoft Azure
databázi SPZ vozidel, které známku mít nemusí
systém informující PČR o tom, zda má kontrolované vozidlo zaplacenou známku
call centrum

https://www.cnews.cz/elektronicke-dalnicni-znamky-eshop-za-400-milionu-hackaton-levneji-alza/

Ze nekdo neco naprogramuje pres vikend je samozrejme nesmysl, ale spravne to rekl ten Alzak, stat mel udelat API, zajistit system a zbytek nechat na komercnich subjektech, ktere by si mohli konkurovat.

Ten system teda urcite nema hodnotu 400 mega, ale urcite by nebyl za par babek, jak to nekteri prezentuji. Ovsem myslim, ze po letosnim Silvestru vime sve:

Ohnostroj Novy rok 2019 poradany hl. m. Praha - cena 1,8 milionu korun

Ohnostroj Novy rok 2020 poradany sdruzenim Ohňostroj pro Prahu - cena 250 tisic korun

Delka a kvalita obou ohnostroju srovnatelna.

Vždyť Alza říkala, že by se melo jít cestou, kdy stát udělá jádro s nějakým API a pro velké eShopy je pak jen otázkou přidat další položku
Fungovalo by to podobně jako EET.
Stát by pak vůbec nemusel řešit prodej, udržoval by jen známku, auto a platnost + věci kolem bran apod.