Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomala wifi na Acer Nitro 5 AN515-42

Ahoj,
Mam takovej problems wifi u tohohle notebooku.
Moc ho nepouzivam ale zrovna dneska si s nim "hraju" a ta wifi na nem je dost tragicka.
Zkousim stahovat ze steamu hru...rozjede se celkem v pohode a obcas stahuje i pres 8MB/s
Jenze po chvilce spadne klidne i po 1MB/s a nedej boze abych si chtel treba pustit stranku nebo jeste hur video...to se to pak nacita hodinu.

Nejde o rychlost NTB ten stiha uplne v pohode(mam tam SSD) jde jen o tu wifi.
Ovladac mam
Wifi karta je tam podle zarizeni: qualcomm atheros qca61x4

Wifi(modem) jinak funguje na ostatnich zarizeni v pohode.

Pokud nekdo vi co by se dalo vedet tak dekuju.

je to originální instalace od výrobce? nebo nějaký vlastní pokus?
ovladač k wifi je na jejich supportu: https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/support-product/7605?b=1, konkrétně Wireless LAN Atheros W10x64.zip

jsi v paneláku? máš zarušeno od sousedů? tak přelaď router na volný kanál, viz inssider.
můžeš zkusit router o metr-dva posunout, kvůli zdím.

taky bývá zvykem umravnit tajný router = nastavit všechny wifi hodnoty napevno: wireless security wpa2+aes, bandwidth 20mhz.

Ovladac je tam tipuju nejakej novejsi co si stahly W10. (podle cisla je to nejaky jiny). Ten starej ze stranek tam byl ale bylo to s nim uplne stejny.
V panelaku jo ale ten router je vlastne hned za mnou.

Je to router od UPC CBN CH7465LG. Je fakt ze driv jel na 100% porad...ted kdyz jsem v koupelne tak se obcas posekne i video atd.
Zkusim se na to kouknout ale na mobilu stahne napr 2Gb rychlejc nez na tom notebooku.

Jinej kanal jsem tam daval hned ze zacatku ale je mozny ze se prenastavil...kouknu na to doma.

ve stejné místnosti tě kanál strašit nemusí, ale už za více zdmi je to zásadní, protože můžeš mít stejně silné rušení od sousedů - proto ten inssider.

mobil nemá microsoftí mánii neustále rozjebávat ovladače, jako to mají nastavené win10. proto může fungovat spolehlivěji.

můžeš zkusit i režim 5ghz, jestli je podporován, ale tomu zdi vadí více.

koukám na netu: ten router má integrované antény (musí se to umět) a vlastní firmware upc (musí se to umět).
taky kvůli tomu, že místo vysílání wifi nemusí být nejlepší jako to, kde je namontován router, by stálo za úvahu: zakázat wifi v routeru, vyvést kabel na lepší místo vzhledem k pokrytí a tam zapojit vlastní ap (lan půlku běžného routeru)

o značce acer si myslím totéž co o upc.

Tak je to "trapna" 2+kk a router je na nejlepsim miste co muze bejt, takze zdi nejsou uplne "problem" :-)
Jo to jsem bohuzel zjistil taky ze W10 si hned instalujou vse.

5ghz jsem zkousel taky ale bez rozdilu.

Jo je to takova bila budka bez anten. Jo o jinem lepsim wifi routeru jsem taky premyslel ale to bych asi resil v novem byte. Zatim to asi vyresim tak, ze vyvedu obyc RJ45 kolem a budu to zapojovat natvrdo kdyz bude potreba neco stahnout nebo tak.

Ja si o tom myslim asi stejny veci...ale v panelaku nic lepsiho neni. A ten Acer jsem mel za 10k se zarukou 2 roky a cokoliv jineho bylo bud horsi nebo X let stary a "upeceny" :-)