Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kancelářská PC sestava - doporučení

Ahoj borci,

prosím o návrh případně o zhodnocení mnou níže postnuté PC sestavy. Bude se jednat o kancelářskou mašinu, tzn. Office, web a filmy. Cenový limit svým způsobem není stanoven, cena samozřejmě co nejnižší, ale ne úplně na úkor kvality základních komponentů. Bez softwaru. Na PC bude provozován OS W10. Děkuji za rady, postřehy, návrhy.

https://www.czc.cz/264415,241086,268194,257403,230171,140786,110330/kody

Málo ne, i Windowsy bez problémů pojedou, ale s 16 bude vše svižnější a déle se nebude muset do PC hrabat (rozšiřovat paměť). Ale stojí to více.

A ten zdroj.. napsal jsem svůj názor, pocit. Považuji zdroj za jednu ze dvou nejdůležitějších komponent v PC (vedle motherboardu) a volil bych "značkovější a dražší". Asi to vypadá jako pitomost a možná se teď tady do mě pustí, ale zdroji za necelou tisícovku prostě moc nevěřím. Konkrétní typ bych si nechal poradit od lidí, o kterých vím, že tomu (na rozdíl ode mě) opravdu rozumí a kteří mi už několik PC skládali (zdravím M-Pola :beer:)
Ale třeba je ten zdroj naprosto OK.

S RAM je mi to jasné, ale chtěl jsem se vlézt do 10K, i když jsem původně psal, že limit stanoven není. Aha, jsem myslel, že na tom zdroji je vyloženě něco špatně. Taky se v nich úplně nevyznám, ve svých mašinách jsem měl vždy Seasonic, ale se třemi jsem spokojený nebyl, ten poslední co mám je v pohodě. Některým lidem co jsem montoval PC jsem dával Chieftecy, dosud si na ně taky nikdo nestěžoval. A co sleduji poradnu, tak se doporučují i ty Be quiet!