Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kancelářské PC

Zdravím,

můžu poprosit o komentář, zda je výběr hardware v základu v pořádku nebo doporučíte některé díly vyměnit za jiné (případně proč, rád se poučím).
Využití sestavy: klasický office pc (office, browser, videa/fotky) s případnou možností mít otevřené dveře pro budoucí upgrade.
Limit ceny je pohyblivý mezi 8-10k - cíl bylo vybrat komponenty, které mají nějaký potenciál a nějaký čas vydrží (CPU, deska, zdroj) a nejsou za každou cenou úplný low-end. Tolik k představě.
Proběhne upgrade z win7>win10 - jen info k OS.
K pc bude připojen 1x 24"monitor (HDMI), bezdrátová myš, klávesnice, tiskárna - pro úplnost.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_47KT014MEG01501F011SCK012W5P013U9P011O1X014UA601

Předem díky za postřehy a vysvětlení, co jsem případně vybral špatně.

Je pravda, že ty Ram jsou na zvážení, rozdíl je tam cca 300Kč a i když nedokážu posoudit dopad v praxi co do frekvence, je to určitě dobrý základ :-).
https://www.alfa.cz/product.php?eid=105150082E27E4Q5037#prettyPhoto

Jen to SSD - byl záměr šetřit na disku, jelikož na SSD bude jen WIN10, 1TB je pro data > a těch je tak do 100GB. Není to pro mě, ale vím, že už 1TB je hodně velká rezerva.
Bral jsem to tak, že s vývojem ceny SSD je škoda platit za prostor, který se nikdy nevyužije a lepší ten upgrade provést třeba až za 3+roky.

To jsi trefil Brtníku. Je levná a hnusná. Naštěstí bude pod stolem a naštěstí ne pod mojím. A těm co to skládám to je úplně jedno. A abych pravdu řekl, i tu co jsi postnul ty, je taky hnusná. Možná jsem v tomto ohledu konzervativnější a líbí se mi úplně jiné skříně.