Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Baterie má nic moc výdrž po 3 týdnech od koupeni telefonu

Zdravím, koupil jsem si nový telefon Xiaomi Redmi K20 Pro. Baterie na kapacitu 4000 mah, jela krásně.. Momentálně ale jede celkem "nic moc", nevydrží mi už ani skoro jeden den. Muze to nějak být propojeno s úložištěm? Mám nainstalovane celkem velké množství aplikaci a her, z původních 64 gb mi zbývá už jen asi 10. Každopádně žádná z těchto aplikaci nemá povoleny autostart po zapnutí telefonu. Nějaké rady? Díky.

Aplikace, které nejsou spuštěné, logicky nevybíjejí baterii.

Ja mám v telefonu Huawei v Nastavení - Baterie - Využití baterie. Tam vidím, co je spuštěno. Třeba máš v tvém Xiaomi taky podobný přehled.

Jinak baterii nejvíc žere zapnutý displej, GPS, WiFi, Bluetooth,...

Bohuzel, tahle rada je sice nejlepsi a souhlasim, ze za to pravdepodobne muze nejaka aplikace, ale pomoct mu to nemusi. Mne treba vybiji mobil aplikace od Googlu, vim i ktera to je, dokazu ji manualne vynutit ukonceni, ale v tabulce aplikaci ve vyuziti baterie se ta aplikace vubec neobjevuje (Android Health Services).

Ty kokso. 4000 mah batéria by vydržala v mojom starom Nokia tlf.skoro 1/2 roka. Mám tam origo 850 mah s ktorou to vydržalo 1 mesiac keď bola nová. Teraz už má 11 rokov a stále to vydrži 2 týždne.

4000 mAh baterie ještě není záruka, že ti to bude fungovat celý den. Konkrétně Xiaomi má vážně debilně udělaný systém a něco jako optimalizace baterie jim nic neříká. Pokud aplikace nevidíš v historii baterie, zkus na to stáhnout externí appku, na trhu je jich dost. Rychlejší vybíjení způsobuje taky vyšší jas, zapnutá synchronizace dat, BT, mobilní data, Wi-Fi, GPS... 4000 mAh bohužel neznamená, že si z mobilu můžeš udělat cirkusové kolo a ono to nějak půjde. Momentálně se stále masivně používají baterie z lithia, tzn. nesmíš to vystavovat velkému teplu jinak se ti mobil bude vybíjet rychleji a taky můžeš permanentně baterii poškodit. Těch faktorů je hromada. Úložištěm to nebude, telefon nemá po celou dobu aktivní celé úložiště, aktivuje jen určité segmenty, když chce spustit nějakou aplikaci, zobrazit fotky, etc etc.

Já osobně mám s Xiaomi a jejich systémem špatnou zkušenost no. Prošlo mi pod rukama hodně značek a Xiaomi a LG z hlediska baterie prostě katastrofa. 4000 mAh Samsung mi vydrží 2x déle než poslední Xiaomi telefon a to na tom dělám ty samé věci. Třeba jsem měl smůlu jen na špatný kus :-)

Pres 2 roky jsem mel Xiaomi Note 4X - vydrz prumerne 4 dni, ted ke konci uz spis 3 teda - i tak slusne. Note 8Pro - vydrzi o pulku dele. Draha polovicka ma Note 6 Pro - a taky nejak kolem 4-5 dni. Kdysi predtim mela Note 3, vydrz 3-4 dni. Takze - zkusenost se 4 ruznymi modely Xiaomi, a ani s jednim nebyla negativni.

- muzu vytykat jine veci, ale vydrz na materii fakt ne.

Xiaomi mobily jsou v pohode, starsi sem dal otci a jede 4. rok, to ze si nechavate ten defaultni pretunenej software je vec druha, no jestli je pro vas takova drina nainstalovat cistou ROM tak radsi prejdete na predrazeny iOS protoze v dnesni dobe se do vseho cpou ruzny vychytavky bez ohledu na to jestli to vybiji zpomalí přehřeje zařízení...