Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpojuje se mi wifi

Ahoj. Moc prosím o radu. Včera asi v půl 2 ráno mi zničeho nic začala blbnout wifi. Vypadne připojení, tak se zase připojím k wifi, notebook se normálně připojí, ale internet běží asi 10 vteřin a pak se zase wifi sama od sebe odpojí. Wifi co je v obýváku normálně běží bez porblémů, takže asi bude problém ve wifi routeru, co mám u sebe v pokoji??? Moc děkuji za rady.

Slabý signál, kolísavé napájanie v sieti 230V/50Hz, zrejme sa svojvoľne odpojí.

Skontroluj v OS, Správca zariadení, položky sieťovej karty a usb portov, či máš zafajknuté "Povoliť odpájať týmto zariadením".

Daj si poslať nejaký kvalitný modem s výkonným vysielačom a ak sa bude situácia opakovať, modem vrátiš pokorne, bezodplatne, do siedmich dní predajcovi bez udania dôvodu s vrátením plnej sumy za tovar.

Ještě taková věc. Já mám přiímač na půdě, z toho je vyveden kabel LAN do normálního routeru, ne wifi a z tohoto routeru jsou vyvedeny kabely ještě do wifi routeru do obýváku a do mého pokoje, ten v tom obýváku funguje bez problémů a ten můj začal včera v noci zlobit. A teď jsem zkusil ten kabel z přijímače wifi na střeše zapojit rovnou do toho wifi routeru, co mám u sebe v pokoji a běží to normálně, jen když ten kabel LAN z půdy připojím do normálního NEwifi routeru a z toho pak připojím kabel k tomu wifi routeru, tak to blbne, tak kde může být problém???

Dobře, děkuju za radu, ale já tomu zas tak nerozumím. Teď jsem si o tom něco přečet po tom tvém přízpěvku, čili je trochu problém v tom, že já ty wifi routery používám jako routery a ne jako AP? Ale do této doby vše fungovalo úplně v pohodě cca rok, tak jak je možné, že by kvůli tomu co píšeš to začalo blbnout až teď?

Stáhni si appku do mobilu, třeba WIFI Analyzer, a podívej se na ten mišmaš kanálů, ze svých routerů a případně když do toho ještě lezou další od sousedů. Dyť to není normální, mít v každé místnosti router, mě pokryje 1 router celý rodinný domek. Plus předchozí rady ohledně AP...

Já ale nemam v každý místnosti wifi router, mam jenom dva v rodinnym domě, protože ten z obýváku mi sem nedosáhne na vzdálenost cca 12 metrů a přes dvě zdi. A navíc co jsem se dočetl, tak já ty routery vlastně používám jako AP. Ale doteď to fungovalo bez problému přes rok, tak jak je možný, že najednou to blbne?

Jo ještě když dám zobrazit sítě, tak se mi tam v nabídce ještě začala zobrazovat jíná síť z nedalekého podniku cca 100m daleko kromě těch mých dvou wifi routerů, tak jestli to na to taky nemůže mít vliv třeba.....

třeba jsi některý uvedl do defaultu, třeba se zresetoval sám a jsou dvě stejné IP sítě za sebou. Tak jako tak je to naprosto špatně.

Oprava je jednoduchá:
1. zjistíš si rozsah sítě prvního routeru, který připojuje internet (je to volitelný krok, ale díky němu budeš moci spravovat ty další routery). Koukneš, odkud přiděluje adresy počítačům (např. od 192.168.1.50 a dále - 51, 52, atd.)
2. na ostatních routerech vypneš DHCP server, nastavíš jim LAN rozhraní na IP adresu z rozsahu, např. 192.168.1.40, dalšímu 192.168.1.41 atd.) a přepojíš uplink z WAN portu do LAN portu

Pokud ti je jedno, že se do administrace těch podružných routerů nedostaneš, stačí udělat krok 2. (pak je ale dobré poznačit si jejich IP adresu, abys je při každé změně, např. hesla pro wifi, nemusel resetovat do defaultu)