Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem moderní mother board

Ahoj. Hledám, a nikde nemůžu najít "moderní" mateřskou desku. Tím myslím, aby měla třeba 3-4 usb-c porty, 2 HDMI (nebo jeste lepe nahrazeno usb-c)-žádné VGA nebo ty bílé, žádné porty pro myš a klávesnici z 90.let (ty kulate fialove/zelené).

Já od pc potřebuji 4 usb-c porty, pak nejaky ten 3,5 jack, a MOŽNÁ 1 usb 3.1.

Mohl by mi někdo poradit?

Když si dám v eshopech vyfiltrovat že chci usb-c, stejne mi to dava v kombinaci s těmi zmíněnými porty z devadesátek.

Zároven mě zajímá, jestli musí mít deska, když má wifi, takové ty výstupy na anténu, mě by to stačilo bez toho. - nemám radši hledat motherboard do notebooku a osadit to do skříně?

Díky.

To se obávám že ti dnes nikdo za solidní cenu neprodá. DVI konektor a bohužel i VGA jsou stále populární. I ona "fialová svině" na myš a klávesnici je pořád dobrým univerzálním portem do kanceláří. Navíc každý usb C port většinou splňuje certifikaci na alespoň 5 Gpbs průtok dat. Chceš mít 4 na základovce, tudíž podpora 20 Gbps průtoku dat jen ze 4 portů. Do toho připočti SSD, grafiku z řady RTX a máš objem dat na který potřebuješ už slušnou kapacitu polovodičů, aby to vůbec dokázaly přenést. Nemyslím si, že bys sehnal něco tebou popisovaného. 90% z nás má doma pořád něco s DVI nebo VGA portem a výrobci to vědí. Do toho připočti fakt, že rozjezd usb C je ve větším měřítku až v posledních 2 letech a to povětšinou na mobily a trochu monitory. Třeba něco takového existuje ale osobně si to nedokážu představit a bylo by o nervy s dnešní technologií mít něco tak výkonného doma.

Mimochodem i onen DVI port je pořád aktuální. Kupoval jsem v listopadu 2 monitory, kus za 15 tisíc... 2 rozdílné značky ale oba měly DP, DVI a HDMI. Žádný usb C :-)