Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Alternativy k hernímu nb?

Zdravím ve spolek, chci si na cesty pořídit nový herní nb za starocha, který už není vůbec aktuální a už mívám problém na tom rozjet R6S nebo DbD. Taky bych rád nový nb časem užíval i k VR hrám, na relaxaci to je strašně fajn.

Pochopitelně teď půlce poradny vře krev v žilách, že si kupuji herní nb - mám ve zvyku ubrat procesoru nějaké to napětí a kupuji k tomu kvalitní podložky z kovu, které dobře aktivně i pasivně chladí, takže reálně to je pro mě použitelné jako herní PC a dostávám se s tím na hezké teploty, pouze to potřebuji přenosné a krabku s sebou v autě/ve vlaku tahat nechci.

Moje volba padla na řadu Lenovo Legion - dle recenzí má dobře řešené chlazení, benchmarky vypadají dobře, podpora Lenova do 09/2025 je celkem uspokojivá a splňuje mé požadavky.
Konkrétní model: https://www.alza.cz/gaming/lenovo-legion-y540-15?dq=5638861
Má někdo tip na lepší kus v dané cenové kategorii? Budu nakupovat na firmu, takže cenovka tak do 25-26 tis. bez DPH.
Požadavky jsou nějak blízké tomuto kusu, ovšem přes co nejede vlak je alespoň 0,5 TB SSD nebo alespoň volný M.2 slot.

Díky za tipy.

Řešení:

Volba dobrá. Jen nechápu, že si myslíš, že kovová podložka tomu chlazení nějak více pomůže.
Přenos tepla plast-kov se rovná skoro nule.

Kazdopadne, pokud si koupis Intel 9. generace, tak hodne stesti pri studiu verzi procesoru (stepping):

https://www.cnews.cz/intel-diry-meltdown-foreshadow-ktere-procesory-9-generace-maji-bezpecnostni-opravy

Podle toho co tam pisou, tak zrovna 9300H se muze vyskytnout jak s opravenym tak neopravenym steppingem.

Je pro tebe USB-C tak dulezite?

---

To chapu, pokud vyslovene cestujes, tak je notas jedina mozna volba. To ja nastesti nemam a prevazim to jen na tu chalupu.

https://www.alza.cz/asus-rog-zephyrus-ga502du-al025t-black-metal-d5647307.htm

-je ted v akci za 30K
-pouze Max-Q verze grafiky
-v recenzi pisou, ze je tam jeste jeden volny slot na M.2

https://www.ultrabookreview.com/28536-asus-zephyrus-ga502du-review/

---

Tenhle mi taky prijde zajimavej:

https://www.alza.cz/asus-tuf-gaming-fx505?dq=5641050#d

---

Osobne jsem si ale misto noveho notasu poridil do vlaku kufr. Prevazim PC. Ono neni nad to si zahrat na poradnem kompu. Jezdim ale jen na chalupu a monitor a klavesnici tam mam trvale, obcas tam nechavam i to PC, neprevazim to pri kazde ceste tam i zpatky, ale mam tam jen LTE v mobilu, takze na aktualizace a stazeni her ho musim brat domu.

Zephyrům se prý po delším používání začínají rozbíjet panty a vrže to - to není moc žádoucí. O 3. volbě jsem přemýšlel, bohužel nemá usb C a některé papírové vlastnosti v benchmarku bohužel nejsou tak výkonné, jako je psáno.

To já bych asi něco menšího vozil, kdybych ale jezdil jen na 1 místo. Když jedeme na chatu apod., tak není problém. Ten nastává ve chvíli, kdy jedu do zahraničí nebo nedej bože si mě klient vyžádá, abych mu dohlédl na jeho projekt (což v praxi znamená poraď mi 3-4 věci a dělej si 5 dní, co chceš). Na hotelech většinou nejsou ani pořádné televize, natož monitory :-D V soukromém ubytku už vůbec. A tahat s sebou ještě monitor... Nejsem blázen :-D

Kazdopadne, pokud si koupis Intel 9. generace, tak hodne stesti pri studiu verzi procesoru (stepping):

https://www.cnews.cz/intel-diry-meltdown-foreshadow-ktere-procesory-9-generace-maji-bezpecnostni-opravy

Podle toho co tam pisou, tak zrovna 9300H se muze vyskytnout jak s opravenym tak neopravenym steppingem.

Je pro tebe USB-C tak dulezite?

---

To chapu, pokud vyslovene cestujes, tak je notas jedina mozna volba. To ja nastesti nemam a prevazim to jen na tu chalupu.

Usb C je velmi důležité - externí disky a další periferie, dokoupím do toho usb C hub, který se bude hodit. Standardní hub by takový nápor dat asi neutáhl.

O chybě vím, informoval jsem se u CZ distribuce Lenova, prý tam mají onu chybu pořešenou.

Alternativa k hernimu ntb je rozhodne ntb neherni. Pokud premyslis o castejsim prenaseni, tak proste herni notas neni dobry napad. (on to neni dobry napad vseobecne, ale na nejake vetsi tahani s sebou tuplem). Pokud potrebuju notas na to byt online, resit neco pracovniho, tak nejlip neco z kategorie "ultrabook" - u Asusu UX serie treba. A na hry kaslat - hrat si doma na odpovidajicim HW.

Jsou měsíce, kdy jsem i polovinu měsíce mimo domov a hry jsou fajn věc na odreagování/odpočinek. Dělám to tak už roky, neměl jsem s tím nikdy problém, jen můj nynější nb byl už před 2 lety upgradovaný a v dnešní době už je na něm citelné, že výkon šel do háje po cca 6 letech. Tento Legion má dokonce lépe řešené chlazení než můj nynější kus, takže bych řekl, že to bude slibný kus na dalších 5-6 let maximálně s případným upgradem jako onehdy u mého starocha. Podle mě herní nb není problém, když víš, jak se o to starat. Pochopitelně jsem se podíval, co za tuhle cenovku bych postavil za stolní PC a vyjde to o kapku lepší za ty peníze ale ve výsledku to dělá 20 FPS ve hře - pro mě asi nepodstatné.