Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čo na poškrabanu TV

Zdravim mam Led TV Panasonic uhlopriečka 100cm a neviem ako vyskytol sa mi tam škrabanec dlhy tak cca 3cm a skúšal som asi toto vazelinu,sodu,olej a nič z tychto receptov nezabralo,škrabanec citiť nechtom ked po nom prejdem a je niečo osvedčene čo by na ten škrabanec pomohlo? najlepšie niečo osvedčene a certifikovane. Dik všetkym za pomoc

Tak to zanes do servisu, kde ti vymění celý předek. Co na to chceš slyšet... Tohle neopravíš pomocí rad babky kořenářky. Jestli si troufáš, můžeš vzít horkovzdušnou pistoli a zkusit rýhu vyhladit takhle ale dost určitě tím riskuješ poškození televize.

Premyslaj logicky.
Zalezi samozrejme od velkosti a hlbky skrabanca. Je rozdiel mat poskodeny povrch (defacto obal) a aktivnu zlozku lcd.
Treba si uvedomit, ze ked chces skrabanec opravit musis ho zacelit, cize vyplnit hmotou, ktora ma rovnako vzhlad ako povodna.
V tomto pripade navyse hmota musi mat aj rovnake opticke vlastnosti, kedze prepusta svetlo z krystalov/lediek/trubic/... a musi ho prepustat rovnako ako povodny material, aby to nekazilo vysledny dojem.
Podla mna nic take neexistuje, ale ak najdes, pouzijes a bude to ok daj vediet, budeme radi.

Na okna, hodinky etc existuje Polywatch (že prý je na to i jaká si vazelína, ale né ta na ruky) a funguje exektivne jak vosk na podlahu, jak to funguje na TV nevím, ale asi bych raději riskl PW jak horkovzdusnou pistoli a z 3m škrábance udělat 10Cm šmouhu :-)
(Ten portrét Whistlerovy matky bych na TV asi nechtěl)

To je jde jenom o zvyk. Ono to bije do očí, prože když to člověk ví, zaměřuje se na to. 3 cm na 100 cm úhlopříčce nemůžou být tak patrné, možná z blízka, ale ze dvou metrů (nebo z podobné pozorovací vzdálenosti) to nemůže být vidět.
Mě trápí jiný škrábanec a sice na skeneru, to je horší, protože ten se do obrázků naskenuje. Mám skoro pokušení dojít ke sklenáři pro nové sklo, protože mě nenapadá, jak to vyřešit (je otázkou jak by vadilo, kdybych plexisklo nahradil sklem nebo jestli sklenáři prodávaji i plexisklo nevim). Taky se z ničeho nic zjevil, prostě na skenu se najednou vyskytnul kaz a myslel jsem, že to je vlas nebo chlup, ale je to škrábanec. Taky mi nezbývá než ho ignorovat.

Škrábance na displeji pořeší olivový (a asi jakýkoliv) olej. Jen se trochu přiživím na tématu: jak moc velký problém je vyměnit podsvětlovací "vanu" v UHD LG? Nemám pracky ouplně volšové, dřív jsem dělal ajťáka/servisáka. Na netu jde HW najít, postup výměny je ale poněkud nejasný. Má tu někdo zkušenosti?

Mám, měnil jsem u své FHD.
Není to těžký a docela rychlí. Jestli budeš měnit celou vanu, tak jen čas demontáže. Já jsem měnil jen ty LED (strips) pásky.
(protože se mi udělal v levém rohu flek a pak 3 měsíce potom černo, všechno jinak jelo, proto ta výměna. Z blízka i bez podsvícení šlo vidět že tam obraz je)
PS:

premiešaj pastu so silikónovým olejom v spreji, lešti, silikón je transparentný a mal by po zaschnutí pasty vyplniť ryhu opticky recipročným materiálom bez lomu svetla.

Záleží, aká hlboká je ryha, lebo tento spôsob rieši mikroskopické drážky v plaste a na skle.

Ta "obrazovka" je sendvič mnoha vrstev. Vnější, přední vrstva je nějaký plast. Kdybych mermomocí musel něco zkusit, zkusil bych ty zázraky na opravu laku na autech (něco jako bezbarvý lak, který vyplní škrábanec) a pak přeleštit třeba flanelem.