Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Physical memory dump - bsod

Zdravím, pokial robím na PC veci ako je surfovanie po internete a pod. veci všetko je OK.Ale ako náhle spustím hru, tak mi po pár minútach skoro vždy do pol hodiny vyhodí modrú smrt s textom physical memory dump a dole skáču čísla od 0 do 100 a pomože len reštart natvrdo, takto to robí stále dookola pri spustení hry, ak som na pc a len na internete aj 6hodín nieje tam žiadny takýto problém.Stiahol som si bsodviewer a ten mi vyhodil 46crashes a 3 zvýraznené červeným:
dxgkrnl.sys
dxgmms1.sys
nvlddmkm.sys

Myslel som si že to je niečo s grafikou keďže mi to robilo aj na starej pred pár rokmi ale nie tak často, tak som kúpil novú grafiku a cca rok-dva bol klud a teraz to robí znova.Ovládače na grafike sú najnovšie.Teplota grafiky je pri hre do 40stupnov.Kde može byť problém?Ďakujem.

Zdroj mám Evga 600W, starý bol 450W a robilo mi to presne to isté tak som kúpil nový, predtým na vlas rovnaké chyby,grafika GTX 1060 6gb Gaming, predtým GTX 770 a presne to isté ako pri zdroji chyba stále rovnaká.Aj keď je pravda že po výmene 770 za 1060, menil som to cca v roku 2017/2018 bol doteraz klud, ešte aj cez Vianoce s tým nebol problém až teraz.Ovládače som úplne odinštaloval cez DDU a priamo stiahnuté som nainštaloval.Tak ja hrám tú hru max 15-20minút a hned hodí bsod.

chipset nic topivého neobsahuje, navíc zbytek nordbridge (x58) i klasický southbridge (ich10) mají nějaké pasívní chladiče. čili odsud bych problém nečekal.
ale jestli pasivy drží můžeš zkontrolovat, pcie sloty řídí právě nordbridge (chladič uprostřed desky).

netunils to nějakými genius drivery a podobnými vyhledávači ovladačů?

kvůli tomu ddu čističi bych znovu přeinstaloval i chipset driver, čert ví co to mohlo vzít sebou.
pak bych tam dal jinou verzi ovladačů grafiky než máš teď, mladší nebo starší, to je jedno.
grafická karta je předpokládám nová, pc nikdo netaktoval.

a zkus na tom nechat běžet memtest, aspoň hodinu.

Verziu ovládačov na grafiku som skúšal, snáď všetky verzie, keďže odkedy mám tento pc tak vždy nový ovládač stiahnem a nainštalujem, a skúšal som aj staršie verzie a nepomohlo.Grafika je nová. Ten memtest som robil ešte dávnejšie pri tomto probléme a nevykazoval chyby,skúšal som aj iné RAM. Ale viem že som cez nejaký program robil test na hdd a ten mi tam pár errorov vyhodil, ale to by to nemalo zapríčinovať?

test souborového systému je ve vlastnostech disku - nástroje. výsledek schovává kdesi do eventlogu.
screen z crystaldiskinfo něco řekl o stavu disku.

jenže když padají 3 knihovny z ovladačů grafické karty, přesněji 2x directx od ms a 1x od nvidie, tak to není diskem.
pro jistotu - mají w7 servipack 1? a netunil nikdo directx z jakýchsi neznámých stránek?

Off Topic

Toto selhání systému může být způsobeno jak softwarem (souhrnný název pro všechny počítačové programy používané v počítači) tak hardwarem (označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače). V případě softwarových chyb se často může jednat o nesprávně nainstalované ovladače, instalace nekompatibilního softwaru nebo infikaci počítače viry. Co se týče hardwaru, tak mnohdy mají modrou smrt na svědomí chybující operační paměti nebo pevný disk

http://www.servispckupka.cz/stop_modra_obrazovka_windows.php
zajimava konfrontace s vyrokem

som cez nejaký program robil test na hdd a ten mi tam pár errorov vyhodil

Asi bych ty testy pro jistotu udelal znova a vysledky dal na poradnu,
vice hlav vice vi