Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padání Internetu

Dobrý den,
dneska mi začal každou chvíli vypadávat internet - prostě se na chvíli přeruší spojení a za pár sekund obnoví, ale stačí to na to, aby mi to zrušilo připojení k serveru ve hře a nebo se přerušilo nahrávání souborů na NAS.
Počítač mám připojený přes soukromou Wi-Fi, na ostatních zařízeních se to neděje.
Router - Netgear R7000, max rok starý
Wi-Fi anténa v počítači - TP-Link TL-WN722N, ta je starší, nevím jak přesně, ale pár let to bude.
Antivirus mám Kaspersky internet security.
Jinak asi před týdnem jsem kompletně přeinstaloval Windows 10 (měnil jsem disk) a od té doby to začalo.

Díky za pomoc.

řekl bych, že nová domácí instalace pc s neznámým hw stála tradičně ... za nic.
na pořadí instalace ovladačů se nemám ptát, že ne?

nějaký rozumný důvod pro instalaci dost zbytečného placeného av?

edit: ježíš, teď se dívám, že stolní pc pro pařmena je připojený přes wifikrám. by mě zajímalo, kdy tato tupá móda vychcípá.
jestli jsi v paneláku, jistě sis ověřil, že nemáš tvými sousedy zarušený vysílací kanál z routeru.
a otázka pro úplnost: kolik je na ten router pověšeno mobilů?

Antivirus tam mám, protože máme koupenou rodinnou licenci, tak proč ne. Stolní PC už já osobně na hry téměř nepoužívám, avšak výpadky internetu jsou na tom nejznatelnější. Připojený přes wifi ho mám, protože jsem v rodinným baráku ve druhém patře, kam kabel zavedený nemáme, ale ve vedlejším pokoji je další počítač, taky připojený bezdrátově a ten tenhle problém nemá. Ani žádný z mobilů.
A pořadí ovladačů nevím, to se přiznám, že nevím jaké je správné.

já se neptám proč ne, ale když jsou problémy se sítí, tak proč jo - proč právě problematická verze "internet security".
když úplně vypadne signál, na to antivirový balík nemá vliv. ale když se av rozhodne "jen" vylepšovat dns cache a filtrovat síťový provoz, to už je na pováženou.
zatím nekonfliktní free řekněme antivir je přímo ve windows. od kasperského je free "cloud av".

u wifi vadí každá další zeď v cestě, ta pidianténka usb tplinku toho moc nezachrání. takže nejhorší možné podmínky: router o patro níž, signál jde šikmo skrz strop a nějaké zdi = maximální útlum, kterého jde vůbec dosáhnout. signál díky útlumu a množství odrazů maximálně poškozený a pomalý, pokud ho vůbec přijímač zrekonstruuje.
normální řešení bych si představoval: schodištěm mezi patry vynést kabel z routeru do patra, kde se zapojí druhé ap (lan půlka routeru). tam půjdou buď vytáhnout další kabely po patře, nebo aspoň druhá wifi síť už přes "obyčejné" zdi. ty dvě wifi dokonce mohou mít stejný název a přihlášení, ale musí se lišit nejméně o 5 kanálů.

jinou možností přemostění stropu je pár powerline adaptérů na 230V. jdou použít v případě spoječného rozvodu, kdy je celý barák na stejné fázi.

No jo, jenže problém je v tom, že před týdnem mi šla wifi úplně bez problémů a se samotnou sítí jsem nic nedělal, ani jsem neměnil polohy ničeho. Tak mě zajímá, proč se to změnilo? Samozřejmě by bylo lepší připojit počítač přes kabel a nebo mít druhou wifi nahoře, ale mně to tak, jak to bylo předtím, úplně stačilo a rád bych, aby se to vrátilo a žádnej kabel bych řešit nemusel.

Je problém načisto v Núdzovom režime vykopať zo systému AV?

(Úplne ideálne, Da Capo Al Fine, z ISO na bútovacej fleške spraviť znovu čistú inštaláciu W10 - Najprv nástrojom zmazať nultý sektor na pevnom disku zavádzača; Diskpart.exe - Clean - set Active - format NTFS. A včúl spustiť Inštalátor desiny).

DNS v protokole IPv4, ako primár pre ethernet a tiež wifi nastav:
1.1.1.1
sekundár
8.8.8.8

a teraz sledovať činnosť čistého OS zbaveného Kaspersky Smart IS Total 2024 GTX.

Prípade po tejto čistej inštalácii spraviť okamžite Image, bitovú zálohu oboch systémových oddielov niekam bokom vhodným backupperom:

EaseUS Todo Backup
MacriumReflect 7
Aiomei

aby si nemusel prácne 40 minút znovu inštalovať OS z ISO, ale z hotovej zálohy prepácať oddiely v priebehu doby cca 4-minút.