Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč mi někdy nefunguje "git pull"?

Ahoj,

v poslední době se mi párkrát stalo to, že jsem na remote pushnul nějaké změny, pak tam něco pushnul někdo jiný a když já jsem dal "git pull", psalo mi to, že je všechno "up to date", i když jsem jasně v logu viděl, že není.
Zálohoval jsem si tedy soubory, dal jsem "git reset --hard origin/master" (někdy musím dávat "git rm --cached -r") a pak už v pořádku. Když mi "git pull" žádné novější změny neukazuje (i když jsou) a já se snažím pushnout, tak mě správně zastaví, ale proč mi takhle "zlobí" ten "git pull"? Chyba cache?

Díky.

"git status" vypisuje "Your branch is up to date with 'origin/master'" a "git pull" vypisuje "Already up to date".

Konkrétně tady jsem nedával "git log", ale viděl jsem nový push v aktivitách v gitlabu, tak jsem právě dal "git pull", ale změny po posledním pushi se právě nestáhly.
Až se to stane znovu, tak sem můžu dát screenshot.