Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze vrátit stav mobilu než byl aktualizován ? Po aktualizaci se nezobrazují fota v PC ...

Dobrý den,když přetahuji fotografie z foťáku do PC , tak v PC fotku vidím a mohu si vybrat co chci stáhnout do počítače. V případě mobilu REDMI 6 – vidím v PC jen seznam fotografií.Vše jsem vyzkoušela , malé ikony, velké ikony , ale stále se jen zobrazuje kostička JPG IMG_2020123 …, ani v náhledu se fotka nezobrazí.....

Kopírovat nebo přetahovat fotografie umím, upravovat atd., jen se mi přestaly zobrazovat , jestli na to měly vliv aktualizace jak v mobilu , tak i v PC. Předtím to všechno fungovalo….. Takže,když teď něco vyfotím a chci to stáhnout do počítače, tak v počítači vidím jen informaci o té fotce ….dříve se zobrazila fotka, pak jsem si mohla vybrat , co chci stáhnout nebo zkopírovat. A když nyní tu fotku otevřu v nějakém programu ( Microsoft Office Picture Manager nebo Zoner Photo Studio) abych ji viděla, tak se mi zobrazí jen ta jedna fotka ,kterou jsem označila….
Přenos souborů i Přenos fotek (PTP) jsem vyzkoušela. V mobilu jsem nechala méně fotek,jestli to není načítáním, zkusila jsem připojit k jinému počítači a STÁLE - ZOBRAZENÍ fotek není - POUZE info o fotce ,ani v náhledu se nezobrazí ...

Zkusila jsem jiný mobil (Nokia) připojit k PC a zobrazování fotografií normálně funguje...

REDMI 6 MIU GLOBAL 11.0.2/Stabilní 11.0.2.0(PCGMIXM) Android 9PPR1.180610.011

LZE VRÁTIT stav telefonu před aktualiaci , kdy to fungovalo ? (Nemyslím do továrního nastavení , pokud by bylo nutné, lze zálohovat nebo uložit obsah telefonu nebo se to musí znovu vše stáhnout? )

Děkuji za odpověď

Ne, ze bych mel jak to vyzkouset, ale zda se mi, ze podle popisu ten mobil DRIV delal fotky s nahledem a TED je dela bez nahledu - takze ten nahled programy nezobrazi

vetsina formatu fotek umoznuje mit v jednom souboru jak tu samotnou velkou fotku, tak data o ni (kdy, kde, jak vyfocena - EXIF) tak i jeji jine velikosti jako nahledy - akorat to tam musi neco ulozit bezne ten program/fotak, co tu fotku delal.

Neda se nejak nekde v nastaveni toho mobilu nastavit u fotaku neco jako "ukladat s nahledy"/"vytvaret nahledy"/ nebo tak neco? Je dost mozne, ze to bude az v nejakekem pokrocilejsim nastaveni/hlubsim podmenu ...

Foťák jsem zkusila nastavit do továrního nastavení, prolezla jsem nastavení fotoaparátu i rozšířené nastavení, ale nikde jsem nic nenalezla... Ani v Galerii , žádné nastavení ...
Jen jsem zjistila,že fotky jsou strašně velké ... např. 3,82 MB 4000x2000 px a dříve jsem fotky měla cca 366 kb 602x735px .... jestli to nemá na to vliv, že se ty fotky nezobrazují ....Nevím,kde to upravit ...

Foťák jsem zkusila nastavit do továrního nastavení

předpokládám, že teď už vůbec nemá smysl hledat ve foťáku jakékoliv bývalé fotky.

jestli ty minulé náhledy nebyla jen cache v počítači (uložené miniatury pro rychlejší náhledy), ale ve foťáku bylo už vymeteno. ale nedává mi smysl, proč zrovna po aktualizaci.
na druhou stranu mám štěstí na mobily, u kterých se výrobce nějakým updatem androidu vůbec neobtěžuje, takže jsem o data ještě nepřišel. navíc si fotky občas stahuju pryč.

]Asi jsem to špatně napsala, v mobilu fotky v galerii jsou - ty vidím.... Foťák v mobilu jsem nastavila do továrního nastavení... (zkusila jsem to - jestli to má nějaký vliv na zobrazení v PC ) - po připojení a přenosu souborů do PC....všechno v PC vidím - po rozkliknutí DCM - Camera se načetly vyfocené fotky (dříve), těď jen kostička JPG a info o fotce ....takže si nemohu vybrat fotky, které chci stáhnout či zkopírovat do PC...