Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HERNÍ grafická karta do 5.000 Kč

Zdravím všechny,

rád bych se Vás zeptal, jakou grafickou kartu (GDDR5) byste mi doporučili na hraní her jako Kingdom Come: Deliverance, Metro, Far Cry 4 a 5 třeba, z hlavy mě teď víc her nenapadá, který bych si rád zahrál, aníž bych hrál na nejnižší detaily, sice full hd rozlišení, ale 25-35 FPS max a celkem dost sekání obrazu. Cenový strop je 5.000 Kč, nemusí být nutně za tuhle částku, když bude za míň, samozřejmě nevadí. Mám teď sestavu: procesor AMD FX 6100; grafiku GIGABYTE (AMD) R7 360 OC, 2GB; 8 GB RAM DDR3 a základní desku ASRock 980DE3/U3S3 - AMD 760G. Jasně, nejlepší by bylo tyhle všechny komponenty vzít, zahodit a sestavit nový PC, nicméně nejsou prašule ... Co jsem vypozoroval, tak je grafika, z této slabé sestavy, celkově nejslabší článek. Při hrách, co jsem psal, mám kolikrát pocit, že větráček (je jen 1) vyletí ven, teplota při zátěži (čti třeba při hraní KC:D) je 80-85 stupňů, spíše k těm 85, sem tam někdy i více. Procesor má pak kolem 70 stupňů "při zátěži". Zkrátka a dobře, jsem laik, moc tomu nerozumim, ale řekl bych, že prostě grafika nestačí, možná se pletu, popřípadě mě opravte. Koukal jsem se na nabídku grafických karet, různé testy při benchmarcích a hrách, jenže je tolika druhů a všeho, že fakt nevím. Jsem právě skeptický a nechci udělat chybu, v tom smyslu, že půjdu, koupim nějakou "dobrou" kartu, která bude na trhu 4 roky, podle testů vyjde dobře, ale polepšil bych si o 3 FPS ... To by mi samozřejmě moc nepomohlo a jít někam do krámu Alzy, CZC nebo takhle se mi moc nechce, protože, neříkám, že všichni, ale bojim se toho, že by mi vnutili a vynachválili nějakou kartu, jen aby jí prodali a mně by byla k ničemu. Prosím tedy o rady, popřípadě nějaké Vaše osobní zkušenosti s nějakými kartami. Díky moc všem a hezký zbytek večera! :)

Právě mi došlo, že se mi doma válí úplně zbytečně netbook v hodnotě cca 5-6tis Kč, toho bych prodal, přihodil něco navíc a pak by to mohlo vypadat takto? Skřín, zdroj a popřípadě mechaniku mám taky, takže čistě tyhle komponenty by šly na výměnu, ale nevím, zda by nebylo lepší si připlatit 400 Kč a koupit Ryzen 5 3400G, než tento 2600X. Odkaz na komponenty: https://www.czc.cz/277679,270238,233539,200384,233926/kody

Nevím jestli šitky, ale normální HW to je.
Jen ta RAM nemůžu posoudit, nikdy jsem ji neosazoval, k Ryzen 5 spíš skládám na 3000Mhz (HyperX, Crucial Ballistix, některé Adata) , což není podmínkou, ale v některých případech to CPU dopomůže k lepším výsledkům, i když ve hrách to bude zřejmě jedno.

kompatibilitu jsem nikdy neřešil. U MSI co jsem tam strčil, to jelo jak z praku.

Tak osobně upřednostňuji volit určitou RAM na základě osazeného chipsetu a CPU (obojí má nějaké technické limitace, né každá deska má aktuální fm, Agesa), volit RAM a jeji pracovni frekvenci jen podle značky výrobce, tak daleko jsem se ještě nedostal :)
(jestli ti prošel memtest, kde se vážnější chyby třeba kompability zobrazují podstatne dřív jak za 4 hodiny, tak tím líp).

podle mě se ty testy kompatibility dost přeceňují. I ty modely, které prošly "certifikací" mají namnoze nakonec úplně jiné čipy, když si je koupíš třeba za 2-3 měsíce.
Jde spíš o to, koupit nějakou aspoň trochu spolehlivou značku, která paměti opravdu na dané frekvenci otestuje. Mluvím samozřejmě o "běžných" frekvencích do cca 3200MHz (mírný OC), vše nad tuto hranici je už dost brutální OC (z pohledu JEDEC), tam bych se držel už ověřených značek a modelů.

+1 za RX 5600 XT.
U grafických karet AMD a řady RX je 5600XT (za přibližně stejnou cenu nabízí Nvidia RTX 2060 ) na pohodlné hraní v rozlišení FHD 1080p velmi slušný kompromis po více stránkách (to že AMD konečně vydalo něco jiného než chipy které už byly na prvních RX400 jde docela poznat), bez toho aniž by si uživatel musel lámat hlavu kombinací grafického nastavení k dosahnuti nejlepšího ratio G.nastavení detailů → FPS, jelikož zvládne podstatnou část her v tomto rozlišení v podstatě na plné grafické nastavení aniž by frames padli pod 60 fps/s hranici.
(K CPU typu Ryzen 5 mi RX 5600XT na 1080p případně splňující veškeré požadavky pro toto rozlišení opravdu vyvážená tak akorát. Prozatím jsem názoru, že se AMD povedla a zbytek se bude jen hrát na poli optimizace ovladaču. )

označení "notebook" bývá ojebávka výrobce, protože intel těmi atomy a omezením ram tak zprofanoval kategorii netbook, že se toho trh štítí.

je to nedávno koupené, tzn. prodat by se to dalo, ale že by ti zrovna rvali ruce ... snad jen ti co neví, o jaký shit jde. mohl jsi cvičně uvést typ. ale je to fuk, něco to snad vynese.