Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj seasonic 650W - jaký vybrat?

Ahoj, potreboval by som poradiť pri výbere nového zdroja. Chcem nahradiť súčasný cooler master 600 w za nejaký ktorý bude mať aj perspektívu do budúcna. Uvažujem nad nejakým 650 napríklad:
https://www.alza.sk/seasonic-focus-plus-650-gold-semi-modular-d5505840.htm
https://www.alza.sk/seasonic-focus-gx-650w-gold-d5677281.htm

Je medzi nimi nejaký rozdiel resp. ktorý sa oplatí viac? Prípadne nejaké alternatívy?
Aktuálna zostava: gtx 1060, i5 4590, 16 gb RAM, SSHD 1 tb
Za pomoc vopred ďakujem.

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)
Změna předmětu, původně: Zdroj seasonic (host)

Levnější má o kus lepší účinnost ale dražší má PFC - to je funkce, kdy zdroj si bere ze sítě méně energie, když ji PC tolik nepotřebuje. Dražší se asi vyplatí, zmenší ti to spotřebu PC, ve výsledku se ti to pak vrátí v ceně elektřiny bych řekl. 13€ je worth it.

Netuším aký je dôvod na kúpu nového zdroja...ten pôvodný už nestačí alebo je pokazený? Na Tvoju zostavu stačí s rezervou aj ten čo máš....
Nedaj sa zmiasť tým, že čím viac "wattov", tým bude počítač "rýchlejší". :-)

Na Tvojom mieste by som vymenil ten hybridný SSD disk.

Nepovažujem sa za odborníka na PC zdroje, ale myslím si, že EVGA je na tom lepšie pomer/cena/výkon ako SEASONIC.
Zhruba pred rokom som si skladal nový PC, vtedy som sa zaoberal každým komponentom a vybral som si do mojej zostavy zdroj EVGA - parametre ako SEASONIC, ale skoro o polovicu lacnejší...

EVGA zadne zdroje nevyrabi. Nechava si vyrabet a mimo jine i u Seasonicu. U EVGA (sam mam jejich zdroj take) je dulezite dobre vybrat. Ten muj ma vyrobce Seasonic a byl o dve stovky levnejsi nez podobny zdroj primo od Seasonicu, protoze byl ten EVGA zdroj akorat v akci, jinak je to cenove stejne.

Safra, mas pravdu, ja uz v tom mam zmatek. Mam EVGA G2, coz je vyrobce SuperFlower. Na GS (vyrobce Seasonic) jsem stavel PC kamosovi. Ono je to ale jedno, ja treba mam v druhem PC i Gecko od Seasonicu, dalsimu kamosovi jsem stavel na Corsair RMx. Vsechno to jsou zdroje s podobnou cenou a kvalitou, vzdycky je to jen o tom, ktery je zrovna o nejakou tu korunu levnejsi, ale je to maximalne o par stovkach.