Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Open office český excel

Dobrý den,

dělala jsem tabulku v Open office pro firmu, která má také Open Office calc a měla jsem jim to poslat po mailu. Nešlo to uložit jinak než s příponou ods.
Ve firmě to nemůžou otevřít, na zkoušku jsem posílala dceři, ta to otevře bez problémů. Neporadil by mi někdo co mám dělat, aby to otevřeli i ve firmě ? Kde je chyba ?
Moc děkuji za odpověd Renata

Nešlo to uložit jinak než s příponou ods.

Promiň, ale tomu nevěřím, to je blbost. Proč by to nešlo?

Ve firmě to nemůžou otevřít

Proč nemůžou? Kdo jim to zakázal? Nebo to snad hlásí nějakou chybu?

posílala dceři, ta to otevře bez problémů

V čem to otvírá? Problém může být v rozdílných verzích Office Calc doma/v práci/u dcery.

Tabulky zásadně posílat ve formátu *.xls, v nouzi *.xlsx. Pokud to ve firmě nepotřebují upravovat, lze také uložit do *.pdf.

Protože když to chci uložit xls objeví se tabulka, že je dokument zamčený ale není.Potřebují to upravovat, takže tabulka pdf ne.
Ještě jsem zkusila "Nástroje" a zaškrtnout sdílet. Tak uvidím. Klidně pošlu foto, že mi nechce uložit v xls také jsem tomu nevěřila. Chce to heslo, ale zaheslované to není.Je tam i hláška, že listy nejsou zamčené pošlu fofo klidně. A Open Office je aktualizovaná.
Jinak moc děkuji Reny