Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zástupci dávkově

Používá někdo PowerShell ???

Rád bych dávkově vytvářel zástupce (třeba dle textového souboru s parametry - název zástupce, cesta k cíli). Analogicky jako ve .vbs:

Set goShell = WScript.CreateObject("WScript.shell")
Set oShellLink = goShell.CreateShortcut(Zastupce)
.
oShellLink.Save

Takto vytvoření zástupci ale nejsou stejní, jako když interaktivně udělám pravým tlačítkem "Kopírovat" a "Vložit zástupce" (nepřevezmou datum pořízení a rozlišení pro .jpg cíl, které tam při interaktivním vytvoření jsou).
Prostě chci generovat dávkově takovéto "interaktivní" zástupce. Jde to v PowerShellu, popřípadě třeba v Pythonu či jiným způsobem?

Pracuje to s tým istým COM objektom, takže to má k dispozícii všetky možnosti. Ak je rozlíšenie JPG uložené niekde vo vlastnostiach toho linku, tak to pôjde nastaviť aj pre nový. Ak nie, tak treba zistiť, kde je uložené a použiť príslušné api.

Bohužel v tom "vbs" objektu ty atributy nejsou (nejsou uvedeny v dokumentaci pro vbs). Tajně jsem doufal, že v PS tam ty atributy budou.

Nicméně, interaktivně takového zástupce vytvořit jde, takže někde nějaké api pro to snad musí být ??? Jenže kde a jak ho hledat ??? Nemá PS ještě nějaký "alternativní" objekt?