Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s napájením notebooku

Zdravím, upozorňuji předem, že technickým věcem nerozumím a popis mého problému bude dost laicky napsaný. Mám problém s napájením u notebooku Acer Swift 3. Z ničeho nic mi rok starý notebook přestal fungovat bez nabíječky a nabije se max na 60 %, ale jakmile se vybije cca pod 20 tak na tu chvilku bez nabíječky funguje. Nevíte, kde může být problém?

Pokud jsi ho nechal vybit do mrte (az se sam vypnul), a pak nechal dlouho lezet nenabity, tak ji mohl zhuntovat baterku (byt dlouho vybita ji fakt nesvedci) a proste uz to ma za sebou (normalne by takhle odesla az po nekolikaletem provozu) - pak skutecne je potreba ji vymenit (nebo reklamovat NB, pokud ti to uznaji)

Naopak mit NB prakticky porad v nabijecce mu skodi podstatne min.

(Samozrejme je idealni mit baterku nabitou stale mezi asi tak 40% a 80%, ale to bezne NB neumi a taky, pokud se odpojis kdyz je zrovna bliz tem 40%, se ti pri pouziti na baterku vypne driv protoze je zrovna malo nabita - a taky to znamena spoustu prace, za ktere ti to prodlouzeni zivotnosti asi nestoji, baterku nejsou zas tak drahe, jako lidsky cas a pohodli)