Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pc zamrzne při hraní náročnějších her

Zdra­vím všech­ny,

Vy­sky­tl se v mém pc pro­blem, po­kaž­dé, když za­pnu ná­roč­něj­ší hru (The di­vi­si­on 2, gta5) ale i na pří­klad Assas­sins cre­ed uni­ty, tak mi po zhru­ba 2-3 mi­nu­tach za­mrz­ne pc, po asi tak 20s se hra vy­pne a vse fun­gu­je... Ten­to pro­blem se mi ne­dě­je pou­ze při hra­ní Le­a­gue of le­gends.

Jed­na se o úpl­ně no­vou se­sta­vu, kte­rou jsem si za­kou­pil a zkou­šel jsem i kom­plet­ni pre­in­sta­lo­va­ni win­dows a na­in­sta­lo­va­ni vsech ovla­da­cu na nej­no­věj­ší, nic z to­ho však ne­po­moh­lo. Zkou­šel jsem i ji­na ře­še­ní vsu­de po ne­tu ale ta­ke nic.

Po pl­ném pre­in­sta­lo­va­ni win­dows jsem si re­kl, ze to asi soft­warem ne­bu­de, ale za­se az ta­ko­vy ex­pert nejsem a bo­jim se, ze by na­priklad by­la špat­ná kom­pa­ti­bi­li­ta s mo­ji zá­klad­ní deskou.

Po­kud nekdo po­ra­di tak bu­du moc rad.

OS: Win10
Pro­ce­sor: AMD Ry­zen 5 2600
Gra­fi­ka: MSI Ra­de­on RX 590 AR­MOR 8G OC, 8GB GD­DR5
RAM: Hy­perX Pre­da­tor 16­GB (2x8­GB) DDR4 3200
Za­klad­ni deska: MSI B450 TO­MA­HA­WK MAX - AMD B450
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Řešení:

Teploty jsou v poradku, grafika se pohybuje vzdy kolem 60-70°C, procesor 40-50°C. Každopádně hru The division 2 jsem zkoušel i na jinem pc, kde jsou i o neco malo slabsi komponenty, ale nic takoveho se na tom pc nedeje a jediny komponent, ktery je odlišný od meho pc je zakladni deska.
Zdroj pouzivam 700w, presny nazev neznam, pc jsem upgradovalo o procesor, zakladni desku, grafiku a ramky.

Momentalne nejsem u pc, takze presny nazev nemohu rict, jen vim, ze se jedna o 700w zdroj. Hraje nainstalovana na hdd, OS je nainstalovany na ssd. Disky by vsak měli byt v poradku, zkousel jsem i tovarni nastaveni a znovu nainstalovani windows. S diskama jako takovyma jsem nemel nikdy problem, ssd je nove zhruba mesic, hdd trochu starsi.

Ovladače jsou vsechny nejnovější, zdroj 700w (nazev ted nezjistim), pameti pres memtest jsem nezkousel, ale pri hrani je vyuzit max 50-60%, ale vyzkousim. Grafiku hodla vyzkouset v pondeli na bratrovim pc.
Vyzkoušet však mohu az v pondělí po praci. Každopádně zatim děkuji za typy, vyzkouším vse.