Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drnčí vetrák PC

Zdravím, na PC mi drnčí vetrák PC, drnčí celú dobu pokial je PC zapnutý v takom tichom nepravidelnom intervale, ak vypnem PC a či pobuchám po vetráku aj za chodu alebo po samotom chladiči tak je počut ako to celé zadrnčí aj keď trošku silnejšie položím pc bednu na zem tak to je počut, asi najskor drnčí vetrák o chladič, lebo ako ho za chodu pritlačím ku chladiču tak to stíchne, mal som ho dole zospodu je po rohoch také penové no asi to nepomohlo, skúsil som prihnúť aj to čo ten samotný vetrák drží no stále to robí, čo ešte skúsiť?Ďakujem.

Práveže ani moc nie, keď otvorím skrinu počas zapnutého pc tak sa zvuk straní, nie že by to robila bedna lenže potom ide dosť ten zvuk do priestoru, ale ak ju zatvorím tak zvuk ide len cez dieru v bočnej strane skrine kde mám tiež vetrák.

Len nemožem prísť nato čo, ak stlačím vetrák chladič dokopy trochu tak je ticho úplne,este som skúšal aj priamo tú skrutku ktorý je pod chladičom na takej pružinke trochu som ju dotiahol bola volnejšia no stále to nepomohla, akú tam má funkciu?A predsa keď je zospodu na vetráku tá pena tak by nemal rezonovať o chladič.

Maliarsky štetec ktorým každú lopatku očisti, tlakom vzduchu v spreji vyfúkaj bordel z chladiča a lopatiek vetrákov za spusteného vysávača, hubica položená v bedni nech ťa fotrík nepejskuje, že robíš doma bordel ak nemáte r.d. vybavený dielničkou.

Drčane robí nerovnomerne ubitý prach na plastových lopatkách, na strane nábehu lopatiek, čím sú nevyvážené voči osi hriadele. Niekedy môžu deformáciu teplom zachytávať aj lamely chladiča.