Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Prosím o radu, jak by se dal tento PC levně upgradovat, respektive jak moc to má význam. Momentálně na tom hraju Witchera, je to ok ,ale mohlo by být lépe. Přemýšlím nad bazarovými komponenty. Nechci nejlepší dělo, ale něco co zvládne i současné věci na střední detaily.

Hlavní otázka je, dá se stavět na této desce ? Pokud ano, tak by stačilo asi vyměnit procesor, grafiku a přidat paměti. Nebo i zdroj?

Deska podporuje až i7-3770(K), pokud by se dal levně sehnat, něco navíc by to přineslo.
Ale hlavně by se dala vyměnit grafická karta, protože 650 je i pro stávající procesor dost slabá. Možná bych se odvážil jít až k 1660S.
Paměť jde rozšířit až na 16 GB.
Je otázka, jak by se na ten upgrade tvářil zdroj - ten neuvádíš.

Pokud bys chtěl něco lepšího, tak už celý nový stroj.

No buď jak buď vidím jako nejlepší možnost radeon 570 XT s 4GB ram na 7000mhz
https://www.alza.cz/msi-rx-570-armor-4g-oc-d4846279.htm?o=10

pokud si myslíš že využiješ 8GB videopaměti (podle mě ne, ale asi bych to radši vzal s 8gb kvůli prodeji) připlácíš dalších 500 a pohlídej si ať ty ram jedou na 7000MHZ frekvenci.

Tady je jakási v akci +200
https://www.alza.cz/xfx-rs-radeon-rx-570-8gb-triplex-edition-d5258026.htm?o=14

Ber to jako příklad co koupit. Výrobce už si vyber sám - přečti recenze jestli není moc hlučná a nebo jestli málo blíká :D
Nebral bych OC edice za 4tisíce a víc.

570XT je už dost výprodej ale podle mě nejlepší volba v této cenové hladině. Možná někdo vymyslí něco lepšího.

Pokud máč větší rozpočet podívej se na nvidii 1650 super - ale to už jsme u 5ti tisíc.

viděl bych to kolem těch 3 tisíc. Na bazaru by pak šla sehnat třeba za dvojku. Monitor mam s rozlišením 1680x1050 - celkem starej typ.

Proč je důležitý mít na grafice 7000mhz? Musím brát i ohled na frekvenci operační paměti a nebo to s tím nemá co dělat ?
Co je ta OC edice ?

Co se týče operační paměti, jaké bych měl dokoupit ?

Těch 7000 MHz jsem myslel přesně na téhle grafice kde je to taková normální rychlost. Koupíš tu samou grafiku s pomalejšími pamětmi při ušetřené 2stovek=nevyplati se. Taky do 8gb verze někdy dají pomalejší ram. S pamětí v pc to nemá nic společného.

Oc=overclock edice. 10 procent výkonu navíc a cena o 1000kc výš.
Vzal bych zkrátka základní neosekanou verzi za co nejlepší prachy. Příplatky se v této cen. Hladině nevyplatí.

Operační paměť bys měl koupit co nejlevnější :-) pokud vůbec. Vyzkoušej co udělá nová grafika a uvidíš. Paměť potřebuješ ddr3 a v případě upgradu pc budeš potřebovat ddr4 {nebo možná ddr5 pokud bude upgrade za rok a víc} takže bazarovku.
Ideálně stejný typ co už tam máš nebo rychlejší.