Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapamatování karty pro platby přes internet

Zdravím, mám problém se zapamatováním údajů karty při online placení. Používám Google Chrome a když jdu do "Nastavení" a "Platební metody", kartu tam mám správně uloženou. Zkoušel jsem ji už i odebrat a znovu přidat, ale problém pořád přetrvává. Na většině webech, kde chci platit kartou, se mi údaje z karty automaticky nevyplní a musím je zadat manuálně, zatímco asi na 10 % webů se údaje automaticky vyplní. Když se to nepovede, ukáže se mi chyba: "Tuto kartu teď nelze ověřit." Nevíte co s tím?

Pokud se bavíme o bezpečném uložení citlivých informací, pak je jediným relativně ještě bezpečným řešením KeePass. Programy jako Lastpass, 1Password atp. byly shledány jako poměrně nezabezpečené. S ohledem na řadu velkých bezpečnostních problémů procesorů Intel s čtením libovolné části paměti (zdravím Redmarxe :-)) je to přesně ta kombinace, kdy člověk může přijít o "zabezpečená" data.

A ačkoli KeePass není taky bez chyb, vychází ze srovnání jako vítěz.

https://www.ise.io/casestudies/password-manager-hacking/

[Picture21.jpg]

Osobně považuju zapamatování karty za dost velký hazard, i když bez toho, že by byly platby povolené a bez autorizace by měly ty údaje být k ničemu, ale kdo ví. Ono opsat těch pár čísel neni zase takový problém, je to asi otázka četnosti, já patřím mezi ty konzervativní, co mají internetové platby zablokované a odblokovávám je jenom, když je potřeba, což znamená přihlásit se do banky, ručně tam naťukat limity, potvrdit SMS kódem, pak opsat čísla z karty, potvrdit SMS kódem (obvykle, zejména u menších plateb, jako 95 centů za známku nebo 24 korun za jízdenku), znova vlézt do banky, limity vynulovat, zase potvrdit SMS kódem. V tomhle kolotoči je nějaké opisování čísel z karty to nejmenší.