Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade RAM

Ahoj,
chtel bych si zaplnit druhy slot RAM v notebooku Acer Aspire Nitro VN7-571G.
Aplikace CPU-Z mi ukazuje jiz pouzity modul DDR3 8GB PC3-12800 (800MHz). Takovy stejny uz ale asi nesezenu.
¨Mohu doplnit timto? Corsair SO-DIMM 8GB KIT DDR3 1600MHz CL11

Musi byt vsechny parametry stejne? Co se bude dit, kdyz jeden modul bude mit 800 a druhy 1600MHz?
Nebo bych mel radeji ten puvodni odstranit a koupit dva stejne?

Pouzivam ho jako kancelarsky stroj do terenu. Predevsim prace s dokumenty, Web, Thunderbird, prace s grafikou a Sketchup.

Predem diky za radu.
Tomas

Mohu doplnit timto? Corsair SO-DIMM 8GB KIT DDR3 1600MHz CL11

Asi ano. Kup ho přes eshop a vyzkoušej po vložení funkci pomocí programu memtest -stáhneš na netu na flesh a nabootuješ.

Musi byt vsechny parametry stejne? Co se bude dit, kdyz jeden modul bude mit 800 a druhy 1600MHz?

Takový rozdíl v praxi nenastane. Pokud jsou paměti jiných parametrů tak se zpravidla vše nastaví podle nejpomalejšího.
Pokud ne a ramky hází chyby musí se časování nastavit ručně nebo modul vyměnit.

Nebo bych mel radeji ten puvodni odstranit a koupit dva stejne?

To je ideální ale zpravidla dražší řešení -pokud nemáš ten 8gb modul kde upíchnout.
Tak bych to řešil až by nevyšel první pokus.

Mělo by vše vyjít už napoprvé