Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje bootování WIN7

Dobrý den,

dostal se mi do ruky NTB Asus X54l. Systém tam byl originální Win7 64bit, ale kompletně zajebán. 2 antiviry. Mnoho a mnoho "čistících" programů. Stejné množství všech možných anti...malware, cleaner...defakto naprosto nefunkční systém. Proto jsem se rozhodl nic nevymýšlet a přeinstalovat ho znovu. Původní recovery partition ovšem také poničen a nefunkční. Proto jsem instaloval WIN7 z DVD. Instalace proběhla myslím bez problémů. Po instalaci se spustil systém s požadavkem zvolení uživatelského jména a klíče. Klasika. Po té proběhne restart po kterém systém už nenaběhne. Jen se cykluje bios stále dokola. Vůbec nezačne bootovat systém. Ani žádnou nabídku. Vždy jen poprvé to funguje po instalaci a následně vypsání uživatele. Zkoušeno instalovat 3x. Jak WIN7 64bit, tak Win7 32bit. Bootvání z CD je funkční.

Zkoušel jsem opravu systému z DVD, z instalačního programu. Ale napíše mi to, že verze systému se neshoduje a onen příkazový řádek se vůbec nespustí. Ikdyž je to instalováno ze stejného DVD. Zkoušel jsem zformátovat celý disk, problém zůstává.

Takže nevím jak z toho dál ven. V čem je problém. Máte nějakou radu na řešení?

Díky a přeji hezký den

Otázne je, AKO si postupoval pri inštalácii.
Vymazal si oddiely? Pri inštalácii DVD si MUSEL ako prvé nastaviť bootovanie z opt. mechaniky, aby začala inštalácia. Píšeš - dopadla dobre a systém sa (vraj) spustil len po zadanie mena a kľúča. Samozrejme, keď je stále nastavenie bootovanie z optiky a nie z HDD.
Musíš buď počas reštartu vytiahnuť DVD, alebo vstúpiť do BIOSu a NASTAVIŤ ako prvé bootovanie z HDD. Inštalácia bude potom pokračovať tým, že základ OS si už len bude z DVD ťahať prípadné potrebné súbory.

spustil systém s požadavkem zvolení uživatelského jména a klíče. Klasika. Po té proběhne restart po kterém systém už nenaběhne

po zadaní užívateľského mena sa nereštartuje systém.. a čo bez zadania licenčného kľúča ? ten kľúč je košer z licenčnej nálepky na notebooku ?