Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM 8GB (single channel) vs 16 GB dual channel

Dobrý den, sestavil jsem si poprvé svůj herní počítač. Koukal jsem se na internet na benchmarky totožné sestavy ve hře a moje sestava dosahuje asi o 20 méně fps. Jediný rozdíl je v tom, že mám pouze 8GB ram a tuším, že ty na internetu asi měly 16. Dělá tento rozdíl v RAM takto výrazný rozdíl v fps, nebo je možné, že mam nějaký z komponentů ne uplně funkční?

specifikace: AMD RYZEN 5 2600
AMD RADEON VEGA 56
GIGABYTE B450M S2H
8GB RAM XDATA SPECTRIX D41
750w zdroj coolermaster

Co chceš vědět, jestli když dokoupíš 8GB navíc pro Dual Chanel, jestli budeš mít lepší výkon? Ano budeš, někde víc, někde mín.
Procesory Ryzen od AMD mají rády výší bandwitch, MHz RAM, a v některých případech můžou zvýšit rychlost pracovního výpočtu ale 20fps se mi zdá přehnané. (možná nad 300fps)
Mimo to, 8Gb velikost RAM u stolního herního PC může byt rychle málo jako už tvé kde máš osazené vcelku výkonný hardware. U některých her mi pronájem RAM vyskočí klidně až na 12Gb.

PS: Některé výrobky jako RAM, disky od ADATA bych LowEndem určitě nenazval a už vůbec né řadu XPG .