Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RX Vega 64 - raz začas vypne obrazovku lebo sa reštartuje PC

Zdravím chcem sa spýtať kúpil som si grafickú kartu RX Vega 64 a raz začas 4-5hodin mi proste vypne obrazovku napíše že no signál a grafická karta začne strašne hučať teda ventilátor ide na100% počítač musím natvrdo vypnúť a potom ide zase normálne.
A tiež sa mi stane že raz začas pri veľkej zaťaží mi počítač reštartuje.

Změna předmětu, původně: RX Vega 64 (host)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Hm, SilverStone...

O napájení grafické karty se starají dva 8-pin konektory, který které napájí zdvojenou 6+1 fázovou kaskádu s 12 moduly napěťových regulátorů (VRM). TDP grafické karty AMD Radeon RX Vega 64 je nastaveno na 295 W a doporučený zdroj napájení by tedy neměl mít výkon nižší nežli 550 W.

Zdroj už riešim ale myslite že to môže byt aj to že tá obrazovka zhasne a proste tá karta začne strašne ventilovať ? Ja som to tak skúšal nehat že či sa vypne alebo čo sa stane a proste 2 hodiny stále fúkala a nič proste žiaden signál.

Také b)
Grafiky RX Vega 64 jsou známé tím že mají rády kvalitní a stabilní zdroje což ES230 zrovna nesplňuje.
K té 64 měl minimálně osadit kvalitní 600W, jsem skoro až jistý, že když se po několika minutách hraní toho zdroje dotkne, tak už vaří a to až do doby, na hranici teplot kde nedokáže PC napájet stabilně, pak už jen přijde (stačí jen jen menší výkyv na napájecích větví) a následuje ten výpadek.
(Po výpadku už OS nejede, ale komponenty pokračují být stále napájené tak jako jejich FANs, které se neřizeně točí na plné RMP viz tazatel "větráky jedou po výpadku na plné otáčky". Jestli u toho výpadku slyšel silné klapnutí, tak né malé, ale velké "B)").

Doporučení :
Update Agesa tvé základní desky (BIOS)
Zkusit jiný WHQL ovladač pro tvou grafickou kartu (né Beta, nebo Optional)
V BIOS vypnou Overclocking, AMP (XMP) profil pro tvou RAM.
(nevím jakou máš ram a její pracovní Mhz, ale zkus ji nechat běžet na nějakých 2400Mhz. Tu RAM máš zapojenou v jakých slotech ?)
PS: Minimálně, alespoň v BIOS zadej Load Default, nastavení původních hodnot, jestli se bude problém stejně projevovavat.