Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení IP Kamery přes Powerline + Injektor

Ahoj,

zapojil jsem si do sklepa IP Kameru, rozvod sítového kabelu jsem řešil skrz Powerline od TPlink.
Mám to přes tři patra, minimálně přes jeden elektroměr, navíc doma je to zapojené do klasické zásuvky a ve sklepě je elektrika vyvedena přes světelný okruh (tzn jsem odpojil světlo a na ten CYKY kabel jsem zapojil zásuvku).
Takže trasa je Router doma->UTP kabel cat.5->Powerline doma->elektrické rozvody->Powerline ve sklepě->UTP kabel cat.5e->IP Kamera.
Oproti všem předpokladům to funguje (!!) a kamera reaguje na ping v průměru kolem 7ms.
Můj problém je ale v tom, že to takto funguje jenom když je napájena zvlášt, tzn přes 12DC adaptér. V momentě kdy to píchnu na 48V POE Injektor, tak se odezva kamery rapidně zhorší a někdy tam ten paket ani nedorazí (request timed out).

Co řeším:
- jestli na to rušení může mít vliv POE injektor, koupil jsem nejlevnější Ubiquiti za 272Kč (Ubiquiti U-POE-af gigabitový PoE) a jestli by to s nějakým dražším, řekněme TPlink za 579kč, mohlo být lepší
- jestli na to rušení může mít vliv použití UTP kabelu cat.6 (délka 10 metrů, od injektoru ke kameře)
- jestli by nebylo lepší pasivní POE (je to jen na 10metrů)

Díky moc za postřehy

Totiž, kameru plánuju umístít cca 10 metrů mimo sklep, 10 metrů od zásuvky, proto jsem uvažoval o tom POE, abych tam nemusel vést dva kabely.
Navíc jsem nikde nenašel 10metrů dlouhý prodlužovací kabel k tomu adaptéru. A klasickou elektrickou prodlužovačku jsem tam vést nechtěl... Ale jestli se ukáže že mi ten injektor ruší datový tok, tak to asi jinak nepůjde :)

Co řeším:
- jestli na to rušení může mít vliv POE injektor, koupil jsem nejlevnější Ubiquiti za 272Kč (Ubiquiti U-POE-af gigabitový PoE) a jestli by to s nějakým dražším, řekněme TPlink za 579kč, mohlo být lepší
- jestli na to rušení může mít vliv použití UTP kabelu cat.6 (délka 10 metrů, od injektoru ke kameře)
- jestli by nebylo lepší pasivní POE (je to jen na 10metrů)

- nie
- pravdepodobne nie
- tazko povedat, ale skor nie, pretoze kamera bude asi pozadovat aktivne poe (vacsinou kamery cez pasivne poe nefunguju).

Cele je to divne, pretoze ak mas zapojene poe tak nie je dovod podla popisu tvojej struktury, aby tam bolo nejake rusenie. Navyse zrovna UBNT povazujem za kvalinejsieho vyrobcu ako TP-Link, aj ked som nikdy nemal problemy ani s TP_linkovymi poeckami.
Skor by som videl problem v tom, ze powerline posiela do poecka nejake rusenie a rusi napajanie kamery, alebo datovy tok.

Když tam ten injektor nebyl a bylo to napájené skrz adaptér, tak ten datový tok běžel relativně dobře.
Tak mě napadlo jestli právě ten injektor nezpůsobuje v kombinaci s nevhodným kabem to rušení. A jestli mezi těmi injektory mohou být nějaké rozdíly a když koupím dražší, jestli to rušení pomine.
Ale jestli to tím není, tak spíš vymyslím jak přivézt ke kameře ten kablík z adaptéru (je to jen 10metrů)