Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win 7 na HP 250 G7

Zdravím, koupila sem notebook HP 250 G7, bez windows, je tam pouze FreeDos. Nedaří se mi nainstalovat Win 7 z originálního CD. Jedná se o nějakou chybu ? Nebo je to tím, že CD je staré a je nutné mít Win10 ?

1) opravdu bych rád věděl, proč si lidé, kteří neumí instalovat systém, kupují notebuk bez windows.
hp k tomu nenabízí žádné ovladače pro win7, jen zbytečnou aplikaci pro přístup do hp cloud recovery.

2) je tam intel 8.generace -> dej tam win10.

3) nebo úplně nejlépe: vrať to (zvláště jestli máš kriploidní model s pomalým 1tb diskem) a vyber si nějaký hotový ntb s ssd.

ten disk může být formátovaný na fat32, máš tam prý free dos. na to se windows neinstalují.
ale to není tvoje starost, laik to vědět nemusí. ale taky si nemá kupovat model určený pro linuxáky, administrátory a podobnou verbež, viz 1)

ano jsem debil, který se nechal nalákat na nízkou cenu.....ale stalo se :-| Právě proto chci radu...jestli má vůbec cenu vrtat se v biosu a formátovat disk....pak už by nebylo možné ten krám vrátit. Je mi vlastně jedno jestli budu mít Win7 nebo Win10...hlavně ať to nějak funguje 3-[

HP 250 G7

toto je řada krámů, osazených mírně odlišným hw. technické podrobnosti zobrazí speccy.
pokud nebyly hw parametry známy předem, vrátit to a vzít jinou verzi, už s w10.

to s tím nachytáním je mi jasné - lidi si koupí co nejlevnější krám, i když neumí instalovat systém ani ovladače a neporadí si s žádným problémem během instalace.
proto laikům zásadně jen předinstalovaný pc/ntb, protože co chceš na dálku řešit.

intel celeron M 1.1

to je nějaký vlastní modifikovaný název, výrobce to tak neznačí. ale vypadá to blbě: celeron, nedej bill 1.1ghz ...