Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna hdd

Dobrý den,
poprosil bych o radu, vyměnil jsem starý plotnovy disk za ssd Samsung 860 Evo, vytvořil bootovaci Flash zkusil naistalovat. V možnosti kde se vybírá oddíl kam nainstalovat win 10 mi to napsalo, že nenašlo žádnou jednotku. Tak jsem se koukl do BIOSu a zjistil že notebook vůbec nenašel ten disk. (Hard disk) not Detected. Je to lenovo g580 verze BIOSu 5ECN42ww(v4.01). Mate nějakou radu prosím co dál?

Starý disk nevím jestli videl, koukal jsem do BIOSu až po tom co jsem pátral proč nejde při instalaci windows najít disk. Ještě mě napadlo že prostě můj notebok G580 Lenovo nepodporuje Ssd disky, nevím jestli jsem to psal ssd je Samsung Evo 860 500g

Jak už psal dsa, dej tam zpět původní disk. Uvidíš, jestli ho BIOS najde a můžeš tak vyloučit vadný řadič.
Pokud najde, tak ten nový disk zkus znovu namontovat do toho notesu. Jestli ho nenajde, tak ten nový disk vyzkoušej v jiném PC. Klidně může být vadný, nic není 100%.
Co se týče kompatibility, v tom problém určitě nebude.