Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Synology NAS - nefunguje připojení mezi dvěma routery

Dobrý den.

Dříve jsem měl WD my cloud Home, který jsem upgradoval na Synology DS218play.
Máme doma 2 routery, mezi sebou drátově propojené. když byl WD připjený na routeru 1, bylo možné se na něj připojit i když jsem byl připojen na wifi z routeru 2. Pak jsem si koupil nový router a NAS. Nyní se nemohu připojit na NAS z jiného routeru, než na který je připojen. Jak tohle opravit? Je to chyba nastavení routeru nebo NAS?

Důsledkem je i to, že se nelze dívat na filmy na televizi, která je připojená na routeru 2.

Díky za rady.

Změna předmětu, původně: Synology NAS (host)

starý router byl nejspíš zapojený jen jako ap (bridge režim, anebo bez wan vstupu, jen lan část).
potom jsi měl doma jedinou síť a viděl jsi všude.

např.:
1. router je vstupní pro internet, režim router, lan adresa 192.168.1.1, má zapnuto dhcp
2. router nemá zapojený wan vstup, má lan adresu 192.168.1.222, má vypnutý dhcp server, kabel z 1. routeru vede do některého lan vstupu