Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta RIP?

Zdravím, jednoho dne jsem jela jednu hru na notebooku probook4540s a najednou mi zčernala obrazovka a byli takové zelené černý přes ni.. pak notebook nešel zapnout pořád se vypínal tak jsem teď přeinstaloval Windows a notebook šlapal, dokud jsem nestáhl AMD control center. Pak obrazovka zčernala a už to zase nešlo... Ještě před tím jsem stáhl jednu hru zkusil jsem jestli funguje a šla ale na méně fps.. V notebooku je grafika AMD Radeon 7650m a Intel 3000.. je možné že mi to AMD shořelo nebo co se děje nevíte? Děkuju všem za rozumné odpovědi. Diky.

to je business notebuk, žádné herní dělo. nepředpokládá bůhvíjak velkou zátěž na grafiku. navíc ten letitý krám bude mít uvnitř zacpaná chladicí žebra a moc toho neuchladí.
barevné artefakty podle mě znamenají upečenou grafiku při hře (amd).
po nové instalaci nebyla zprovozněná amd grafika, zobrazoval jen intel. po doinstalaci amd ovladačů se ukazuje, že je radeon opravdu vadný.

náhradní notebuk z nabídky repasů asi nebude ten pravý výkonový zázrak. poohlédnout se po nějakém stoláku, ať ten upgrade stojí za to.

Jsem si skoro až jistý že jde problém s tím integrovaným video chipem.
Tento samý scénář jsem viděl opakovaně a zpravidla šlo o (RIP jak píšeš) grafiky, kde když zavedeš ovladače tudíž ho Windows použijete k 3D akceleraci je konec. Pravděpodobně nebude ukazovat ani korektní informace o sběrnici (BUS) nebo VRAM.
(ty pruhy, anomalie vidíš i v BIOS že?)

S tím nic neuděláš a měnit celou desku a podobně bych ti nedoporučoval, jednak jde již o starší HW a cenově je to zcela nevýhodné.
(možná nějakou dobu můžeš používat tvůj NTB bez 3D akcelerace, ale rychle padneš na mnohá omezení)