Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook za 659 € - ktorý vybrať

Ktorý notebook z nasledujúcich vybrať?

https://www.alza.sk/hp-15s-fq1900nc-natural-silver-d5681070.htm

https://www.alza.sk/hp-pavilion-gaming-15-ec0200nc-shadow-black-green-d5737075.htm

Využívaný bude hlavne na vývoj (Eclipse, Tomcat), prípadne nejaké jednoduché strihanie videa.

Oplatí sa viac lepší Intel procesor alebo AMD s grafickou kartou?

Má niekto skúsenosti s Intel Optane? Je tam nejaké citeteľné zrýchlenie?

Má niekto skúsenosti s Intel Optane?

Ano mám, zrychlení je docela podstatné řádově v desítkách procent, ale jestli je výhodný nebo potřebný je hodně zavádějící (obejdeš se bez něho, u disku SSD to IMHO nema takový význam jak pro zrychlení klasického plotnoveho HDD disku).
Ten AMD notebook je výkonnější, ten Intel na tvou činnost stačí zcela s přehledem.
Jinou volbu nemáš a musí to být jeden z těch dvou uvedených? (určitě by sel zvolit levnější, lehčí, tenčí a s nižší spotřebou) .