Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafická karta = bluescreen

Koupil jsem si z bazaru grafickou kartu NX8800GT. Po zapojení normálně fungovala. Chtěl jsem pro ni stáhnout ovladače. GeForce Expirience napsal, že není kompatibilní s mojim operačním systémem (Win10 nelicencovaný). Stáhnul jsem teda driver tady: https://www.geforce.com/drivers. Po stažení mi to napsalo, že je to skoro dokončeno a že musím restartovat počítač. Po restartu mi to pokaždé hodilo bluescreen. Počítač naběhne pouze v bezpečném režimu. Neví někdo, jak to opravit?

ta karta má 9 let - máš jediný normální důvod, proč jsi to kupoval?

chipy v těchto grafikách byly prakticky všechny poškozené. pokud nebyly hodně dobře chlazené, výrobní vada se časem projevila u všech a ty karty odešly.
nvidia tehdy zaplatila v americe výměnu grafik z těch sérií, se zbytkem světa vyjebala, nedostali nic.

Jako první se samozřejmě zdá, že ta grafika je v háji a koupil jsi šhit.
Může to být ale i rozdrbanýma windows nebo něčím jiným.
Třeba zdrojem - karta si možná řekne o víc proudu z 12b větce- Ty máš v základní desce místo 24pinu 20ti pin = zdroj tedy bude velmi starý.
Přídavný napájení pro grafiku máš zpytlíkované z molexu - čili když si ta grafika cucne sníží se napětí pro HDD.

Předtím tam bylo co ?
Taky nvidia nebo radeon ? Odinstaloval jsi ovladače před vložením nové karty ?
Já bych vzal náhradní disk a skusil provést instalaci nanovo. Rovnou windows 7, klidně nelicencované ať sw vyloučí chyba ovladačů (myslím že do těch win 10 jsi nenahrál ovladač čipsetu).
Zdroj bych zkusil taky. Potom bych to odpískal.

Důvod koupě byl jaký ? Nezlobil ten pc už nějak podobně ?

Jiný zdroj nemám. Jen jeden, který je téměř stejný. Mám objednanou takovou tu věc, která dokáže synchronizovat dva zdroje. Až mi dojde, můžu ji vyzkoušet a kartu napájet z druhého zdroje. Windows je čistě nainstalovaný. Přeinstalovával jsem ho už asi 3x. Před tím tam byla tato karta. PX7600 GS TDH. Žádné ovladače tam nebyly. Počítač jsem dostal bez disku. Důvod byl takový, že pro tu předchozí kartu jsem nenašel žádné ovladače, ale pro tuto ano. Taky jsem chtěl něco aspoň o trochu lepšího, než je ta předchozí karta.

Jiný zdroj nemám. Jen jeden, který je téměř stejný. Mám objednanou takovou tu věc, která dokáže synchronizovat dva zdroje.

asi myslíš to, co umí zapnout druhý zdroj po zapnutí prvního. Používal jsem to na připojení víc pevných disků (rekord asi 22) jenže disky jsou propojeny s deskou jen signálovým kabelem se zemí.
Na propojení grafiky s jedním zdrojem "zespodu" (přes pcie) a s druhým přes konektor je to podle mě nevhodné ba přímo nebezpečné.

Mám tu nikdy nepoužitý starší zdroj byl by za 400. Konektory má všechny. Hdd 500GB mám za 250 a pokud vemeš oboje bude zásilkovna zdarma :-)

Připomínám, že je známé, že deska na windows 7 funguje /jsou ovladače na čipset a další/.
Není známé že deska funguje na windows 10 v 3d protože ovladač na čipset asi vůbec není. Windows ho možná má v sobě, možná (spíš) ne. Začal bych fakt rozchozením na win 7.
Pokud je problém v tom čipsetu tak nepomůže ani 10x znovu nainstalovat windows 10.

V tom případě můžu zkusit napájet desku a grafiku z jednoho zdroje a disky a vše ostatní z druhého. To by teoreticky mohlo fungovat. Jinak disků mám dost (1x 160 GB a 1x 500 GB, systém je na 160 GB). O novém zdroji si nejsem jistý. První vyzkouším to, co jsem napsal. Windows 10 jsem nainstaloval pomocí Media Creation Tool a flash disku. Existuje nějaká podobná metoda i pro Windows 7?