Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rapídne mi klesne rýchlosť

Ahoj,mám doma LTE internet cez wifi.na streche je anténa.Od nej ide kábel do bytu k wifi.Rýchlosť mám 35 Mb.Samozrejme nie garantovaná,tz.že pri rušení može klesnúť.Chcem sa spýtať,lebo ma to už aj trocha štve,môže rýchlosť klesnúť z 35 Mb na 1-2 Mb.Bývam v bytovke 6 rodín.5 rodín máme wifi pripojenie,jedna rodina je cez kábel.Podľa aplikácie wifi analyzer ktorú mám stiahnutú v notebooku sú na tom kanály čo som ja ešte 2 susedné wifiny.Chápem že cez wifi rýchlosť klesá nie je garantovaná,napr.rušenie od susedných wifi,iných zariadení.Ale aby tá rýchlosť klesla z 35 MB na 1-2 MB to sa mi nechce veriť.Pekný večer.Kanál som nemenil,kedže ma wifi analyzer nepožiadal o zmenu,neupozornil na lepší kanál.

lte data (gsm 4.generace) nejsou wifi, od které máš nejspíš přijímač na střeše.

ten přijímač internetu od poskytovatele vede pouze do tvého routeru? nebo jsou na ten svod napojeni i sousedi? a jak to celé souvisí s tvým dalším popisem, kde řešíš vzájemné rušení domácími wifi sítěmi sousedů?
a proč vlastně popisuješ wifi analyzer, proč sem nedáš rovnou screen programu s tvou konkrétníé situací?

Kanál som nemenil,kedže ma wifi analyzer nepožiadal o zmenu,neupozornil na lepší kanál.

máš snad vlastní oči? máš zakázáno číst odstup signálů od sebe? zakázal ti někdo posoudit, jestli je jinde volněji? no asi to tak je, tomu by screen pomohl.

pro jistotu by neškodilo uvést typ domácího routeru, jestli i s tím nepůjde něco dělat.

Už som to vyriešil,zakúpil som si bezdrotové repráky k notebooku,zapol som v notebooku bluetooth spároval a začal používať,rýchlosť klesala až klesla z vid.koment vyššie.Vypol som bluetooth repráky vyhodil von oknom nie doslova.Rýchlosť stúpla na požadovanú úroveň.Takže možem repráčiky vrátiť do obchodu alebo niekomu podarovať za rozumnú cenu.Pre mňa sú nepoužitelné.No čo už odrbal som sa,človek sa učí na vlastných chybách.Ešte možno mám tablet,spárovať to tam cez bluetooth,ale to je v podstate to iste,tak mi klesne rýchlosť na tablete cez wifi.Ono zo začiatku vyhrávalo,ale časom mi začalo rušiť rádio,reku čo sa deje,zmeral som rýchlosť a už som vedel že nie je dobre.Po vykonaní krokov vyššie sa rýchlosť umúdrila.Pekný večer

To, čo zobrazuje wifi analyzer je potrebné správne pochopiť. Keď analyzer nepožiadal o zmenu kanálu, tak nieje problém s BT reproduktormi, ale s wifi kartou (jej ovládačom) v počítači. Preskúmaj či sa nenachádza nejaká voľba pre BT v rozšírenom nastavení ovládača pre wifi kartu v počítači, alebo pohľadaj lepší ovládač.