Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nejde vypnout ani restartovat + přestal jít zvuk

Zdravím, měl bych tu 2 problémy.
1. Od včerejška nejde PC restartovat ani vypnout. Pokaždé když kliknu vypnout či restartovat tak se klasicky točí kolečko taková ta klasika při vypínaní a monitory zhasnou, avšak PC stále beží a nevypne se .Čekal jsem i 6 hodin a stále nic . PC reaguje jen na tvrdé vypnutí načež po opětovném zapnutí PC normálně funguje.
2. Zároveň od včerejška mi nejde zvuk na zařízeních zapojených přej Jacky v PC. Zvuk přes USB sluchátka či přes HDMI normálně funguje. Ve správce zařízení je u ŘADIČE HIGHT DEFINITON AUDIO vykřičník

Zkoušel jsem i smazat aktualizaci která proběhla (KB4532695) ale po té problémy přetrvavají.
Kdyby kdokoli věděl jak na tento problém a uměl by poradit tak bych byl převelice rád.
Předem děkuji a přeji krásný zbytek dne .

PC :
CPU : INTEL CORE I3 8100

GPU: MSI GeForce GTX 1660 VENTUS XS 6G OC 6GB GDDR5

RAM: 16GB HyperX 2400

MB: MSI B360 GAMING PRO CARBON

Zdroj : 550W EVGA

mohl bych se po tisící ptát: nenastavené aktualizace windows? vlastní instalace ovladačů? není ani vyjmenovaná základní deska, to ta instalace musela vypadat.

ale z w10 se stal moloch, horší než české daňové přiznání. díky jejich nekvalitním aktualizacím se tam může posrat úplně všechno.

Drivery jsou všechny aktualizované

to píšou obvykle lidi, co vlezou do správce zařízení a u těch položek dají "aktualizovat". nic vtipnějšího neznám.
kdybych se jich zeptal: ovladače čeho instalují, v jakém pořadí, odkud je tahají, vůbec mi nebudou rozumět.

a protože win10, kontrolní otázka: ms ovladače přes automatické aktualizace jsou samozřejmě zakázané, že? protože ono to kdysi nějak chodilo, ale samo to po aktualizacích zdechlo.

Tak ho vypni natvrdo, alebo vyber veľkú baterku a po minúte zase zasuň, PC zapni.

Spusti z posledného bodu obnovy, obnov systém zo zálohy.

Určite máš po ruke vyladenú bitovú zálohu čistého OS niekde bokom na nosiči.

Máš vyzkoušet jestli se počítač po zadání toho příkazu vypne.
Pokud ano, je problém způsoben nějakým procesem, který ti blokuje vypnutí počítače.
Jak zadat ten příkaz:
- stiskni najednou klávesy <Windows>+<R>
- napiš text shutdown -s -f -t 0
- stiskni klávesu <Enter>
Vypne se počítač po zadání tohoto příkazu?

BIos:

Power Button Function – ruční vypínání počítače. Položka k nastavení tlačítka Power, pomocí kterého můžete ovládat úsporný režim. On/Off – buď povolené, nebo nepovolené ruční ovládání, Suspend držení tlačítka po dobu více jak čtyř sekund, dojde k úplnému vypnutí počítače.