Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přehrát bios na staré desce MSI

Mám doma tuhle https://cz.msi.com/Motherboard/support/G31TMP35 a marně se snažím přehrát bios (má to 2.6 verzi) a tudíš v tom nejede Intel core 2 quad q8200.
Normálně vlezu do biosu, tam je menu M-flasch, a tam nastavím upgrade biosu a jasně zasunutá fleška ve fat32 a jasně je uveden soubor, ale vyhodí to hlášku že ho nenalezl a hotovo.
Nevíte jak na to? Manual v pdf mám, ale tam je jen jedna věta k čemu ta funkce je. Sladká zkl od Asus.....

Koukal jsem na to vcera taky a ty BIOSy byly fakt u tech desek 4.0 az 4.7, dokonce pro 4 ruzny desky je stejnej BIOS, zadny starsi 2.6 BIOSy nebyly, tudiz bud koukas na blby cislo nebo ten BIOS vazne vypisuje nejaky nesmysl a to ze tam uz mas 4.7 by jasne vysvetlovalo, proc ten updatovaci soubor BIOS vidi ale odmita ho nainstalovat.

U takhle starych desek je podpora mrtva i u fungujicich vyrobcu. Nevim k cemu to chces, ale moc nema smysl cokoli pod Nehalem (To byly ty prvni i5, i7 procesory).

Co vim, tak treba Asus desky pro Core2Quad maji casto problem nabootovat Windows 10 a podobnych problemu bude nejspis cela rada.

Ale muj nápad, a jeden zaměstnanec ve firmě kde dělám, že to hodíme na Bazoš a prodáme je, a já podřebuji zjistit jestli funguje. A mě zaplavil starýmu deskama (dokonce socket A) tak se snažím je rozchodit.
Na té staré MSI jede Win 7 bez problému. A ted jsem zvědavej na ten Abit. Je mě jasné, že s Win 10 to nepojede, na to mám Win 7 a spol.

Jenom malá otázka na co slouží na desce Abit AB 9 pro molex konektor co trčí z desky??

Ten zaměsnanec je totální pako, (nerozumí tomu) a prostě dovalil spostu zkl desek celé i pc sestavy, a nejmladší deska je šít Acer q57h-am který ani nefunguje.
Škoda, a ten Abit vypadá nejlépe. Je mě jasné, že socket 775 stěží prodáme. A ted je to pro mě výzva ty stařešiny rozchodit.

ještě mám desku Gigabyte ga 73pvm-s2h. A je mě jasné proč nekupovat Gigabyte desky.

A proč to dělám, 50% zisk.

Bohužel nemám. CPU mám Intel pentium G 860 (s 1155) Intel I5 650 (s 1156) Intel core 2 duo 6300 (s775) Intel core 2 quat q8200 (s775) Intel celeron dual core e1400 (s775).

Tak hlásím, že ten Intel core 2 quat q8200 je plně funkční (dokonce Aida64 test), a celé tohle kecání o biosu je na prd. Omluva.

A nemáš to zkusit postupně s nějakými meziverzemi ? Třeba ten flesh v biosu čeká verzi 2.9 a ty tam dáváš 4 /čísla jsou příklad/. Třeba verze 4.4 má takový nadějný popis
Verze
4.4
Datum vydání

Popis
- Support EUP.
- Update M-Flash module.
- Update memory module.

A jinak žádný liveupdate od msi ani nic jiného pod windows použít nechceš/nemůžeš ? sehnat na půjčení dvoujádrovou plečku 775 před updatem snad nebude problém.

Jestli to dobře chápu tak když deska odejde škoda žádná.

Pro flash upraveného biosu u Asusu se používá postup - pustí se flesh program pro windows nechá se očuchat originál bios a před zmáčknutím tlačítka flash se přepíše soubor originál upraveným.