Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem konstantně vysoká odezva

Zdravím,

až do nového roku jsem měl připojení 20/2mbps down/up (více nešlo). Po novém roce mi ho zvedli na 100/2mbps.
To je papírové číslo, ve skutečnosti nějakých 80/1mbps, ale to se dá pochopit.
Každopádně od tý doby mám konstantně 60-70ms odezvu na všech hrách.
Hlavní otázka tedy zní: Je to vyloženě problém na jejich straně nebo to může zapříčinit i moje technika?
Router, který je napíchnutý přímo na anténu je totiž už tak 5 let starý.
Nedá se to nějak zjistit?

100/2 to je neskutečný, ba co dím prasečí nepoměr. takovému poskytovateli bych udělal pápá a šel radši na wifi.
poda - ani se nedivím.

router má tajný typ, čili u něj nejde zjistit nic. tak si tipnu aspoň barvu: je černý.

100/2 je hnus, ale když dostáváš ještě nepoužitelnějších 80/1, vyměň kabel před i za routerem.

má zespodu štítek. nebo je typ vidět po přihlášení do administrace.

ještě proč navrhuju vyměnit kabely: takto extrémně asymetrické rychlosti jsou nepoužitelné, protože pc se taky neustále dotazuje směrem ven, tak nízký upload by nutně omezil i download.
proto naměřených 80/1 považuju spíš za vadu připojení a podezřívám vadný kabel.

když se dívám na tarify pody, žádný tak nesmyslný tarif s nepoměrem 100/2 tam nemají.
https://www.poda.cz/podpora/cenik-pro-domacnosti/

ps: tip na barvu měl jemně naznačit, že je nemoudré jít si pro radu a neříct vůbec žádné informace.