Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Set top box ?

Dobrý den,
mám doma starší televizor. Chtěl bych na něm používat internetovou televizi od wia. Na jiné novějším televizoru jsem si do tv nainstaloval aplikaci SledováníTV a normálně to pouštím přes ní. Jaký Set top box nebo jiné zařízení bych si měl koupit k tomu staršímu televizoru aby mě to šlo i tam?
Děkuji za jakýkoliv tip. Vůbec nemám ponětí jak to vyřešit.

Řešení:

Pro TV s HDMI vstupem má WIA setopbox za 1400Kč. Mají podmínku, že poběží vždy jen jedna TV.

Pokud internetovou = IPTV, tak obvykle dodava sve vlastni zarizeni poskytovatel teto sluizby, nebo aspon doporuci nejake konkretni. Rekl bych ze asi vsichni poskytovatele IPTV mai aplikaci pro Android (overit si u poskytovatele) , takze ne set-top box, ale nejaky box s androidem - Za mne, cokoliv s aspon 2GB pameti a S905X (X2, X3..) chipsetem.

Jestli se jedna o SledovaniTV, tak ti nabizeji vlastni "STB" zalozeny na AndroidTV, pripadne lze vyuzit jakykoliv jiny, z tech dostupnych v CR napr: Xiaomi TV Box, Nvidia Shield, Strong srt 202ematic.

Krabicky z Aliexpressu nebrat, v drtive vetsine pouzivaji "telefoni" verzi Androidu a jejich ovladani je dost nepohodlne. Taktez nezvaldaji prehravat obsah s DRM ochranou (netflix, HBO Go atd.), pripadne jej prehravaji pouze v nejnizsi mozne (ne)kvalite.

Zadne ceske STB neexistuji, to je jen rebrand cinsky srot... k nepouzitelnosti aplikaci viz. muj prispevek - pouzivaji telefoni/tabletovy Android (ktery narozdil od AndroidTV nemusi prochazet certifikaci), takze i aplikace jsou ve verzi pro ovladani s dotykovou obrazovkou... a ta u TV schazi...

Xiaomi je dobre dovybavit USB sitovou kartou, pak neni problem prehravat ani streamy s vetsim datovym tokem.

Dalsi alternativou muze byt AppleTV 4-5.generace, zde je aplikace Sledovani.tv taktez dostupna

Všechny až takové krámy nejsou, pak snad nikdo neni padlej na hlavu aby kupoval ATV BOX z CN pro čínský trh bez (certifikaci) Google Play .
Na nějakou starší televizi (v lepsim pripade FHD s HDMI) nemá cenu kupovat jakési drahoty nebo boxy s uzavřeným OS a být odsouzen jen na APPky vyrobce, z tech levnejsich staci obycejny H96.
(Co se tyce prostredi, tak staci z Google Play stahnou GUI pak pro zobrazeni, zmenu klasickeho Android na prostredi Android TV, pouzivam to tak casto na zarizenich s Android x86 pro interakci dalkovym ovladanim).

Dokládám pro poměr cena & výkon google chart (2019), mezi tim vyšel VIM3 s Amlogic A311D + GPU MALI G52 za min jak 99$ ~ 3x vykonejsi jak BOX S:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/12-NAoBPPV_nNBqaY1vt7Gke8bthPYqnG0tMLeSDrIKI/htmlview

Dalsi alternativou muze byt AppleTV 4-5.generace

Skončil jsem u dvojky (APTV2), umí už 4K nebo za 120euro je stále limitovaný na 1080p ?

Bohuzel jsou. Pro pouziti s TV je urcen AndroidTV OS, to ze nahrajes jiny launcher do boxu s beznym Androidem problemy s ovladanim aplikaci nevyresi.

Jelikoz Sledovani.tv nabizi svuj vlastni AndoridTV STB, ktery ISP tazatele (WIA) prodava za 1400Kc neni co resit. Jedine co bude muset pripadne ozelit bude Netflix, pro nej neni zarizeni certifikovano.

To ano, mimo ovládaní prostředí to neafektuje aplikace, ty budou stále neohrabané a optimizované pro dotekové obrazovky.
Ale tedy alespoň v mém případě aplikace které používám nejvíc jako Amazon Prime, Netflix (s podporou UHD / 4K) jde stáhnou .apk pro ATV, VLC nebo KODI jde ovládat dálkovým ovládáním bez jakého koliv nastavení.
(najit spravne apk a nainstalovat zvládne i laik, někdo používá primo aptoid store na místo google, nepoužívám, nemohu posoudi)

PS: Co je nebo jak funguje WIA nevím, ale IPTV jsem sledoval zdarma přes KODI a s aplikaci, sakra uz nevím jak se jmenovala něco jako "kečup" :D

WIA nabizi/preprodava IPTV sluzbu od Sledovani.tv a v ramci akce nabizi AndroidTV STB za 1399Kc... takze v tom pripade neni co resit.

Diky te neohravanosti nedava smysl tyhle boxy pouzivat... a jeste do toho bokem nahravat APK... to bezny uzivatel opravdu delat nechce... zapnout nastavit, v appstore stahnout par aplikaci a pouzivat... ne se v tom vrtat...
Bohuzel je skoda ze AndroidTV google vic netlaci, uznavam ze nabidka AndroidTV boxu i TV je docela zalostna...