Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ako vypnut aktualizácie na win 10

Zdravím,

Mám win 10 64 bit a neustále mi tu microsoft inštaluje bordel z jeho aktualizacii a potreboval by som to vypnut... Skúšal som to cez správu počítača/ Služby a aplikácie/ Services/ windows update kde som Startup type nastavil na disabled...Lenže zakaždym pri reštarte pc sa mi to prehodí na manuál a ked sa pozrem na aktualizácie tak sa znova sťahuju...Ako to celkovo zastavím

loading...

jo, proměnná "start" je teď nastavená dobře.
ale psal jsem, že celému klíči wuauserv musíš sebrat práva od systému a povolit je jen skupině administrators.

pokud si s přístupovými právy ve windows netykáš, není to pro tebe vhodná cesta, i když práva se ve windows používají teprve 20 let.
jednodušší na obsluhu bude spíš ten nástroj stopupdates10.

A nestačí ti aktualizace odložit (v režimu 30/365)?

Nějaký akutní problém s případným průserem/nefunkčností něčeho MS do 30 dní vyřeší. A vylepšení typu korektní smajlíky pro 67 pohlaví a zaoblený rožek nějakého menu mohou klidně rok počkat. Časem se stejně aktualizacím ve W10 nevyhneš - a asi to nemá ani smysl.

Pokud se ti jen nechtěně přeinstalovávají ovladače HW, to můžeš zakázat v nastavení Windows.

Presne tak, vypinani aktualizaci na Windows 10 je naprosty nesmysl, ktery vede jen k rozdrbani systemu, uzivatel si nijak nepomuze. Nejlepsi reseni je zakoupit Windows 10 PRO (tazatel pise, ze je ma) a odlozit aktualizace na tech 30/365 a v nastaveni si zakazat preinstalaci ovladacu HW.

Tak rozdrbat si systém nerozdrbes ked vieš čo si tam dávaš...Práve toho som sa obával od microsoftu ked mi tam zakaždým aktualizoval všeličo možné čo nemalo ani zmysel...Takto ked už to mám úspešne zablokované tak viem že sa mi nič neposere lebo ja si všetko iba inštaluejm z oficialnych stranoch výrobcu.A čo sa týka odloženia aktualizácie tak áno dala sa odložiť na mesiac lenže nič mi to neni platné ked sa aj tak nainštaluje. A ten zákaz preinštalácie HW si kde našiel? ten som hľadal ale nikde sa mi ho nepodarilo nájsť.

https://www.youtube.com/watch?v=3dwTeouhj_k

Doma a u nasich mam 4 PC Win 10 Pro nastaven odklad 30/90 a 1 notas Win 10 Home bez moznosti odkladu, vsude automaticke aktualizace povolene a nic se nikdy nepodelalo.

V praci spravuju dalsich 6 PC s Win 10 Pro, tam mam odklad hozeny na 30/180, opet bez problemu.

Sam to nedavam, ale dokazu pochopit i hodne opatrneho uzivatele s maximalnim moznym odkladem 30/365. Naopak lidi co bezduvodne vypinaji aktualizace uplne ruznyma hackama nechapu.

na rozdíl od tebe nejsem správce jednoho nebo pěti domácích pc, ale několik set průmyslových krámů, které bezpodmínečně musí jet.
bláboly o odkladech a bezdůvodně vyplých aktualizacích si strkej kam chceš, třeba do mateřské školky, jestli to někomu pomůže.

neroztříděné aktualizace ve winxp ten systém rovnou zastavovaly.
ve win7 se už chovaly normálněji a zaplaťbill přibyla ruční(!) možnost instalovat jen kritické aktualizace = téměř dokonalý systém.
ve win10 co vím se nespravilo nic: aktualizace jsou zase horší, napadají i ovladače, v home se prakticky nedají vypnout, díky propuštění testovací divize anebo kvůli nabobtnalé sebedůvěře ms jsou opravovací balíky rovnou 10x větší.
špatné opravy se přitom vlečou celý rok, což znamená, že neexistuje žádné betatestování - tím jsou samotní uživatelé jako pokusné ovce.

ale několik set průmyslových krámů, které bezpodmínečně musí jet

Tak je otazka, jestli neni neco spatne, kdyz kriticke zarizeni s bezpodminecnou funkcnosti spoleha na Windows 10, ze.

U nas v praci neni dvou az tri hodinovy vypadek problem a to resi image systemu. Nicmene z duvodu rozbite aktualizace jsem ho jeste nikdy nemusel pouzit.

nespoléhá, nic takového jsem nepsal. nejsou tam win10 a není žádný důvod na ten shit přecházet. zatím ms nepředvedl větší bezpečnost, naopak má jen zrůdněkrát větší hotfixy.
stejně tak nespoléháme na vnucované policies ms. čili aktualizace jsou kvůli zákazu přístupu na internet a kvůli jejich pochybnému obsahu stopnuté, ať si neseriózní m$ mele co chce.
než se to ms ve win11 nebo 12 naučí třídit na "critical security" a ostatní, do té doby nesmí jeho rozjebávací aktualizace do fabriky.

2-3 hodiny si můžou dovolit lamy v kanclu, ne výroba.

doma ať si bfu spuští co chcou. doporučil bych jen zajímavé manuální updaty a co půlroční update sestavení, ale na tuto myšlenku nebude m$ zdá se ještě 10 let připraven. (tak co s tím trusem)