Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se sdílením internetu...

caute :) prosim o malou radu, mam tu takovy lehky problem se sdilenim internetu...mam net na hlavnim pocitaci (vista) a na druhem ho sdilim(XP) pres 2 sitovky....problem je, ze na tom druhem kompu nefunguji nektere stranky....vetsina funguje, ale dost (vetsinou zahranicnich) nefunguje...napr. wow-europe.com :) to znamena ze se na druhem kompu nemuzu pripojit na wowko :D netusite nekdo cim by to mohlo byt?

nastaveni site je normalne: 192.168.0.1 a na druhem kompu 192.168.0.2, dns: 192.168.0.1

Co znamená stránka nefunguje? Na té zmíněné stránce je javascript, který kontroluje tvého klienta a jeho nastavení a třeba ten tvůj s xp nevyhoví - třeba tam máš něco rozhašené, nějaké nastavení javascriptu ap.

Dělají to všechny prohlížeče na tom xp?

polonefunkční svinstvo typu sdílený internet mělo význam před rokem 2000, kdy ještě nebyly na trhu přímotopné procesory, které by musely předávat net pro druhý pc, a kdy domácí routery stály tisíce korun.
přesto se ms nepodařilo tu službu zabudovat do 98/me/2000/xp tak aby dlouhodobě spolehlivě fungovala, a když dnes stojí routery od 300,- a wifi typy od 500,- nemá ani smysl nic takového řešit.
nicméně to že nefunguje překlad některých adres je příznak nefunkčního dns. windows používají dočasnou cache dns záznamů, právě málo navštěvované nebo dosud nenavštívené adresy tam nebudou - proto něco funguje, něco ne.
nevím jestli má tazatel na obou pc nastavenou dns 192.168.0.1 nebo jen na tom druhém pc, ale vrazil bych tam buď rovnou dns poskytovatele, nebo aspoň udělal duální záznam dns.
při použití domácího routeru tato alchymie a závislost pc na sobě padá, a ačkoliv dhcp nastavuje dns na ip routeru, osobně tam nastavím rovnou poskytovatele.