Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Použití HDD WD Purple v NASu

Vím, že pro použití v NASu jsou nejvhodnější disky k tomu určené, např. WD Red.
Mám však doma nevyužitý WD Purple 6 TB a tak bych se chtěl zeptat co riskuji, když jej do jednodiskového NASu osadím. NAS bude sloužit jako úložiště videí, fotek a jiných běžných dokumentů používaných v domácnosti.

každý disk bude mít jednou vadné sektory. Čím větší kapacita, tím je to horší. Někdy dokonce dojde k vadnému zápisu, bez toho, že by disk byl vadný. Ve všech těchto případech hrozí, že přijdeš o data. Purple prostě vzdá čtení dříve a jednoduše prohlásí data za nečitelná, nebo je přečte chybně. U videa to nevadí, prostě se na chvíli rozkostičkuje stream. U jiných dat to ale může být naprosto fatální.

Použít ho jako úložný pro domací NAS můžeš proč né, vyloženě problém v tom není. Doma už ho más tak ..
Jen bych ti možná před zapojením (tedy v případě že byl nějakou dobu používán, u nového to nemá smysl) doporučil ten disk přepsat (osobně bych tedy zvolil na místo LLF rovnou Zero Fill), provedl kontrolu stavu jeho zdravý (S.M.A.R.T hodnot etc) zapojit a pak už jen držet palce.
PS: Výše uvedené zálohy nejsou od věci, alespoň důležitých položek, nemusíš vylozeně dělat zálohy záloh záloznich záloh pro nějakej film.