Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nvcpl.dll

Dobrý den, mam takovy problem, ze kdyz zapnu PC tak se mi zobrazi okynko "faild load nvcpl.dll"
kliknu na OK a obevi se mi dalsi okynko sw20, kde je napsano jestli chci odeslat nebo nechci odeslat zpravu o chybach, nevim jestli to ma na to vliv , ale nejde mi zmenit ani tapeta plochy,( kliknu na obrazek dam nastavit jako tapetu plochy a prsote se nic nestane )
nejsem na tyto veci odbornik, proto bych byl rad za kazdou radu kterou byste mi dali jak tomu zabranit popripade co stim udelat, děkuji

Pokud máš graf. kartu ati tak:
1. nvcpl.dll je ovládací panel od graf. karty Nvidia - nemá tam co dělat
2. je to vir a nemá tam co dělat
---
Přidat odebrat programy - najít a odinstalovat nVidia driver
Pokud nejde odinstalovat - zabránit načítání driveru:
odregistrovat ho- Start/spustit/

regsvr32 /u %windir%\System32\NvCpl.dll

Zakázat spuštění pomocí programu Autoruns (najít ovladač a odškrtnout u nej zaškrtávací čtvereček)
Poté zrestartovat a prubnout to.

Je to ovládací panel grafiky od nVidie. Když měníš grafiku, je nejlepší nejdřív kompletně odinstalovat staré ovladače a související software (různá ta Control centra, jako např. CCC Catalyst Control Centre od ATI). Pak zasunout a po startu nainstalovat příslušné ovladače pro novou grafiku.