Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet vzduchem, bez antény

Ahoj. chtěl bych na doma nový internet. Nyní jsme měli anténu na střeše, ta před půl rokem odešla a místo toho nám místní IT technik dal modem, do kterého jsme zasunuli simkartu, z modemu šel drát do switche a z tam kam jsme potřebovali. Vše nám vyhovovalo. Nyní máme simkartu od O2. Ted bychom chtěli rozdělit domácí a pracovní síť (děti nadavaji že se nemuzou dávat a vide, když se v pracovně dívam na online tv). ale všude nám nabízí pouze internet vzduchem do jejich speciální antény, kterou nám chtějí přidělat na komín, tomu se bráníme a radši bychom si koupili svůj modem. Nevíte který poskytovatel nabízí pouze simkartu? neomezený, 50mb/s, cena do 500kč. 30/60Gb tarify nevyhovují, běží mi taky stahování na pracovním serveru.

Nestačí SIM karta, ale je třeba k ní nějaký tarif. Modem je pak už podružná záležitost. Pokud jste spokojeni s O2, kontaktujte je a požádejte o stejný tarif, jaký máte na té první SIM kartě. Budete však platit dvojnásobek, vcelku logicky.

V tom případě anténu na střechu a místního providera.
No jo, jenže anténa na střeše není tak jednoduchý a krásný řešení, než LTE modem. Zato to bude mít lepší konektivitu, pokud místní provider není jen příštipkář a neprodává 6 Mbit s agregací pro 5 sousedů, tedy něco, co bylo obvyklý na dědinách před deseti lety.