Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel subor - ako zistiť, či tam nieje nejaký vírus?

Zdravím, stiahol som si z internetu excel súbor, kde sú nejaké matematické vzorce atď, všeobecne na počítanie, pri prvom otvorení mi naskočilo že súbor je z internetu aby som ho používal bezpečne alebo niečo také, no po druhom spustení mi to tam už nenapísalo, ale nedal som ani odblokovať ani nič, nedá sa nejako zistiť či v tom excel súbori nieje nejaký vírus a pod.?Ďakujem.

Změna předmětu, původně: Excel subor (host)

Virus může být v podobě maker a ta jsou ve výchozím nastavení zakázaná. Jestli i toto umí záškodníci nějak obejít nevím, ale u microsoftích produktů bych se nedivil vůbec ničemu.
Dá se třeba přes Alt+F11 dostat do editoru maker a tam se podívat, jestli tam nějaká nejsou, ale zase jestli je tvůrce viru chytrý tak (pokud se mu je podařilo už spustit - třeba proto, že to uživatel dovolil) je skryje dřív, než je uživatel objeví.