Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spuštění Win 10 z externího HDD

Ahojte,

chci Vás poprosit o radu.
Mám firemní workstation na kterém bych rád spustil přes externí HDD vlastní kopii Win10.
Při volbě bootování z externího HDD při startu PC se vůbec nic neděje. Možnost vybrat externí disk v nabídce boot je, avšak jakoby nereaguje na jeho zvolení.
Předpokládám, že je mojí organizací boot z externího média zakázat, stejně tak jako administrace biosu, která vyžaduje zadání hesla.
Je nějaká možnost, jak si na hardwaru spustit svou vlastní kopii systému?

Děkuji za Váš čas.

Předpokládám, že je mojí organizací boot z externího média zakázat, stejně tak jako administrace biosu, která vyžaduje zadání hesla.

tyto predpoklady by bylo dobre potvrdit / vyvratit
Napriklad vlozenim instalacniho DVD a pokusem bootovat z nej

V tom pripade :
Na normalnim notebooku si nainstaluj Win10SecureBoot na tvuj nahradni (servisni) m2/m2 NWMe disk.
Tento potom vymontuj a vloz ho do Workstationy
Pokud to nepujde,
aa normalnim notebooku si nainstaluj Win10LegacyBoot na tvuj nahradni (servisni) m2/m2 NWMe disk.
Tento potom vymontuj a vloz ho do Workstationy. Hotovo.

Externý disk máš vyrobený To Go, ako bútovacie médium pod správnou bitovou verziou HW?

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/planning/windows-to-go-overview

Pevne verím, že ak sa púšťaš do bootu po reštarte firemného PC máš nejaké základné vedomosti o inštalácii W10 na externé médium s patričnou databázou generických ovladačov, aby nabehol OS do grafického prostredia HW, zakiaľ samotný systém na pevnom disku sladko spí a sní.

Sa púšťaš do vecí o ktorých nemáš základné znalosti v prípade OS W10 spusteného z externého média.

Najprv začni s ISO live distrom Ubuntu pod RAM vyrobené na bútovacej fleške, potom experimentuj s W10 (údajne na cudzej mašine kdesi v práci, Main Gáát). Však si vec W10 otestuj najprv doma, na svojom HW v kľude, pri teplom rodinnom kozube.