Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Connect na IP kameru z inej lokalky

Zdravim chlapci,

V jednej velkej budove ktora prenajima priestory sme domontovali IP kameru ale dala sa pripojit len do strukturky(LAN) ktora je v celej budove. Na kameru chcem ale pristupovat s inej lokalnej siete ktora je ale vtej istej budove akurat najomca ma internet od telekomu. Ja mam pri jeho modeme telekom pripravenu zasuvku na pripojenie do LAN ktora je v celej budove a na ktorej mam tu IP kameru. Lenze ja nemozem tieto dve siete spojit pochopitelne a tak som umiestnil k modemu telekom dalsi router TP-LINK no a donho som do portu WAN pichol tu LAN kde mam kameru ten WAN port mi pekne nacital IP z DHCP. Na tomto TP link routri som vypol dhcp server a ten bezi len na tom telekom routri.
Mal som ale predstavu ze ked na tej sieti telekom zadam IP kamery tak ma nanu naloguje nakolko router TP link ma pridelenu IP na porte WAN z rozsahu tej lokalnej siete kde je kamera ... Ale nejde to :(
Ako vyriesit tuto situaciu?

Dakujem za rady

graf
https://i.imgur.com/V16sVDU.jpg

Vidim to blede. Napada me posledni moznost.
Tys rikal ze ta kamera je pripojena do nejake zasuvky a ty mas u sebe taky zasuvku.

Predpokladam, za spravce te site ma vsechny zasuvky vyvedene do patchpanelu a odsud pak do switche. Nedal by se ukecat, at ti propoji tu zasuvku s kamerou se zasuvkou u modemu (kam ted mas pichnuty wan port od tplinku)?
Pak bys jen do zasuvky u modemu zapojil samotny modem, kamera by dostala adresu z modemu a mel bys to vyresene.

ještě existuje jedno až dvě řešení:

1. pokud je to manageovatelný switch, stačí vyrobit novou VLAN a porty kamery a uplinku do ní přiřadit. Pak se tyto porty stanou součástí sítě 192.168.1.0/24 a nebude třeba routovat
2. pokud to manageovatelný switch není, lze kameru připojit jen strukturkou do uplinku (bez switche), opět není třeba routovat.