Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde koupit kvalitní UTP kabel?

Dobrý den,

Potřebuji koupit UTP kabel 15m, ale nechce se mi porovnávat všechny obchody.

Největší výběr mají na Alze, ale tam bych musel platit poštovné. Navíc se nevyznám ve specifikacích těchto kabelů.

Nevíte, prosím Vás, jaký bych měl koupit a hlavně kde bych to mohl koupit, abych nemusel doplácet za poštovné - Datart, TSBohemia, Planeo, Okay, Emos?

Děkuji

čuju zas nesmysl. nepíšeš co to má přenášet, v jakém prostředí. hotový patch kabel nebo metráž.
řešíš "kvalitu", když poštovné je pro tebe drahé a pamatuju si, že kvůli dvacetikoruně jsi schopný uspořádat thread s 50 reakcemi.

kupuju běžný premium cord utp 5e. 15m není moc, ale taky už ne 2m, klidně vem cat6.
patch kabely (s koncovkami) se běžně dělají 10m a pak až 20m.

vyhýbám se jen značkám: gembird, podezřelý je mi levný digitus (i když nemusí být horší než premium cord od velkopřekupníka krup)

v elektru (Datart, Planeo, Okay, Emos) nenakupuju pc zboží. mají ho předražené, prodávají noname krámy, rozumí petrželi.

Známý má 2 PC. Zatímco jeden má hned vedle routeru, ke kterému je přes UTP kabel připojen, tak druhý má připojen pouze přes WI-FI s citelně slabším signálem. A jelikož u toho druhého potřebuje upgradovat OS, tak to přes WI-FI bude na dlouho.

Samozřejmě by to šlo přenést, ale jednodušší je koupit delší kabel. Zvlášť, když ho sám používám a nemám žádný náhradní.

PS. A jaký je rozdíl mezi CAT5 a CAT6?